![](uploads/images/156/12165_800x600_Sidorovskii-zamok_Sidorovskii-zamok_3.jpg)
Щоб «воскресити» забуті замки…
Волонтери знімуть кліпи про маловідомі замки Тернопілля Благодійний Фонд MagneticOne.Org спільно з відділом туризму Тернопільської обласної державної адміністрації впроваджує проект, метою якого є популяризація десяти маловідомих замків![](uploads/images/150/821593_main.jpg)
У Бережанах діти створили мультик про Бандеру
У місті Бережани Тернопільської області учасники гуртка дитячої анімації "Равлик" своїми силами, за допомогою підручних засобів створили першу в світі анімаційну казку про Степана Бандеру. Як виявилося, за неповних два роки школярі, не маючи![](uploads/images/150/zvjazkova_UPA.jpg)
Зв’язкову УПА зі Збаража нагородили орденом
Президент України Петро Порошенко відзначив орденом княгині Ольги ІІІ ступеня учасницю національно-визвольного руху, зв’язкову УПА Ганну Лінько із міста Збараж. Вручив державну нагороду пані Ганні голова Тернопільської ОДА Степан Барна. Пані![](uploads/images/148/zamky-ternopillya.jpg)
ЗАМКИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ ОТРИМАЛИ ДРУГЕ ЖИТТЯ ЗАВДЯКИ… 3D-ДРУКУ
У Тернопільському національному педагогічному університеті працюють над масштабним проектом «Друге життя замків Тернопільщини». Під керівництвом викладача кафедри інформатики та методики її вкладання, кандидата фізико-математичних наук Андрія![](uploads/images/143/sdfff.jpeg)
Бучач і Чортків увійшли у п'ятірку найкрасивіших в Україні
Українське туристичне видання «Ukraine is» опублікувало ТОП-5 найкрасивіших маленьких міст нашої країни. До цього списку двічі потрапила і Тернопільщина. Зокрема, як повідомляє першоджерело, одним із таких міст є Чортків. Тут дійсно є на що![](uploads/images/132/22405603_1094013314035586_4781093061507783050_n.jpg)
А на повстанській могилі посадили калину…
Два дні, 13-14 жовтня, у «повстанському» лісі за селом Антонівці Шумського району тривав фестиваль-реконструкція «Луни повстанського краю». Під час фестивалю, ініційованого Тернопільською обласною державною адміністрацією, в ході історичної![](uploads/images/131/792486_1_w_590.jpg)
«Пістолет зашивала у спідницю, пізніше закопала біля хати. Там він, можливо, і досі…»
Історія зв’язкової УПА з Тернопілля Ганна ЛІНЬКО, 93 роки, колишня зв’язкова і розвідниця Української повстанської армії. Народилася 2 вересня 1924-го в селі Терпилівка Підволочиського району на Тернопільщині. Батьки Анастасія Борсуля і![](uploads/images/123/20170809-04.jpeg)
Ну що, дочекалися-таки!
19 серпня о 18.00 в кiнотеaтрi «Сiнемa Сiтi» в Тернополi відбудеться допрем’єрний покaз фiльму «Червоний» Андрія Кокотюхи- стрічку про те, як людина потрапила в складні обставини і не зламалася. Стрiчку предстaвлятимуть режисер Зaзa![](uploads/images/121/110700%20(1).gif)
Нема помочі від влади? Зробим силами громади!
На Бучаччині селяни скинулися на порятунок пам’ятки Жителі села Підзамочок Бучацького району Тернопільщини з нетерпінням чекають на повернення святого Антонія. Точніше — його кам’яної скульптури, що понад два століття стояла біля річки![](uploads/images/119/-300x225.jpeg)
Печера на Борщівщині може стати пам’яткою ЮНЕСКО
Гіпсова печера Вертеба розташована в Борщівському районі. Нині археологи із-за кордону вивчають історичну цінність об’єкта. Печера належить до найбільших у Європі, довжина її підземних ходів сягає 9 тисяч метрів. Вертеба – єдина печера в![](uploads/images/119/20170703130457.jpg)
Стрілецька слава не вмре, не загине…
До сторіччя бою Січових Стрільців – пам’ятний меморіал у Конюхах У с.Конюхи Козівського району 1 та 2 липня відзначили 100-річчя одного із найбільш запеклих боїв січових стрільців. День перший, повідомляє офіційний сайт ТОДА, розпочався![](uploads/images/115/108542.gif)
Бункер бригади Больцано – оновлений і урочисто відкритий
24 травня поблизу села Бурканів Теребовлянського району урочисто відкрили відновлений бункер бригади Больцано – укріплений пункт австрійської армії та українських січових стрільців часів Першої світової війни. Ініціатива відновлення бункера![](uploads/images/105/385001314.jpg)
Реабілітувати повстанців
Досі ветерани УПА де-юре не позбавлені тавра злочинців. Інформаційну кампанію до 75-х роковин створення УПА, яка була заснована наприкінці 1942 року, запустили в день річниці першого бою українських повстанців із нацистами. Саме у ніч на 8![](uploads/images/104/bn03-700x629.jpg)
Архіви ЦРУ показали Бережанські криївки
Українські підпільники облаштовували підземелля, у яких навчалися, відпочивали, готували їсти протягом кількох місяців поспіль. А у деяких – друкарі безвилазно працювали цілий рік. Військові Червоної армії та “МВС” безуспішно прочісували![](uploads/images/103/plonskipetrost-620cd3348c6cd95450cb5531e4f237cb.jpg)
«Якщо надворі було мінус 51°, на роботу у тайгу не посилали. Але при мінус 50° треба було йти «пахати»…»
Спогади очевидців про те, як сімдесят років тому енкаведисти виселяли галичан до Сибіру — за те, що ті «жили біля лісу, годували «бандьорів». Незабаром колишньому електрику Степану Плонському, що мешкає у Лісниках під Бережанами, виповниться![](uploads/images/099/sviata-vecheria.jpg)
Святвечір: як святкувати та що готувати на вечерю
Святий вечір, Святвечір, Вілія, Багата кутя — передріздвяний день і вечір, велике свято (6 січня). Воно припадало на останній день Пилипівського посту, тому готували виключно пісні страви. Родина вставала вдосвіта, мати змивала недроблену крупу![](uploads/images/099/kolyadky-818x484.jpg)
Не плутайтеся більше: Коли і кому годиться колядувати, щедрувати та посівати
Колядування Як твердять фольклористи, колядувати можна, починаючи від Святвечора – 6 січня – аж до 15 лютого, тобто до свята Стрітення. Щоправда, найпоширенішим для колядок є час напередодні Різдва: як тільки на небі являється перша зірка –![](uploads/images/099/14833715412444.jpg)
На Тернопільщині 2017-й проголошений Роком УПА
«Нині в нашій області статус учасника УПА мають майже 490 осіб. Вирішено у новому році за рахунок бюджету щомісячно доплачувати їм до пенсії по 500 грн. Також передбачили кошти для лікування цієї категорії тернополян у реабілітаційному центрі![](uploads/images/094/clip_image001.jpg)
"ГІРКІ ЖНИВА": ЩОБ УСІ ЗНАЛИ ПРАВДУ…
Нещодавно у столиці презентували фрагменти фільму “Гіркі жнива” (Bitter Harvest, Devil’s Harvest), першої англомовної художньої стрічки, в основу якої лягли трагічні події в Україні початку 20 століття. Уже скоро стрічку можна буде переглянути і в![](uploads/images/094/79393_w_700.jpg)
КОЗАЦЬКІ ПІСНІ УВІЙШЛИ ДО КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО
Українські козацькі пісні дніпропетровських ансамблів "Криниця", "Богуславочка" і "Первоцвіт" увійшли у список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО Про це йдеться на сайті ЮНЕСКО. Більшості учасників ансамблів - 70-80 років і вони![](uploads/images/090/0049wcy6.jpg)
ЗБАРАЗЬКИЙ ЗАМОК – З ОНОВЛЕНИМИ ЗАЛАМИ
3 листопада в Збаразькому замку відкрили 10 оновлених залів, а на відкриття запросили міністра соцполітики Павла Розенка. Участь в урочистостях узяло керівництво Тернопільської області та районів. На реконструкцію десяти залів витратили близько![](uploads/images/088/ternopil-.jpg)
БАНДЕРА НА П’ЄДЕСТАЛІ: СКІЛЬКИ НАСПРАВДІ В УКРАЇНІ ПАМ’ЯТНИКІВ ПРОВІДНИКУ ОУН
Згідно із поширеною думкою, за останні три роки в Україні відбулася глорифікація постаті Степана Бандери. ІА «Дивись.Info» вирішила перевірити один із аспектів цього уявлення – кількість встановлених пам’ятників діячу. Результатом став![](uploads/images/088/196_klr_klr_1600dpi_rt.jpg)
«УСІМ СЕЛОМ ПІШЛИ В УПА…»
У Мізюринцях Шумського району до УПА було причетне майже все населення У селі Мізюринці Шумського району до УПА було причетне майже все населення. Зв’язковими та санітарками були молоді дівчата та навіть діти, - пише «Тернопіль наживо»!![](uploads/images/088/ks10-2d2800b09725f9fa9e82ed9e027f422b%20(1).jpg)
«ВОЮВАЛИ З ОКУПАНТАМИ ВСІХ МАСТЕЙ …»
Історія легендарного упівця з Тернопільщини 74-річна Анастасія Кузів-Бойко починає боятися, коли на вулиці угледить когось у військовій формі. Колір цих строїв збуджує у ній тяжкі спомини. Не може дивитися по телевізору і новини з АТО. Вся аж![](uploads/images/087/232.jpg)
«Я КРУК, ЧОРНИЙ СОТНИК УПА…»
На Лановеччині вшановували легендарного «Крука» – Івана Климишина, засновника штабу УПА в Антонівцях Шумського району У селі Верещаки Лановецького районуна Тернопільщині вшановували легендарного «Крука» – Івана Климишина, засновника штабу![](uploads/images/087/gymenyk-1192ca66be29ba5b4e9dea86bc6c6802.jpg)
ЖИВА ЛЕГЕНДА УПА
91-річний ветеран УПА згадує минуле. Боротьба… Це слово, яке, напевно, з десяток разів прозвучало під час розмови із уст старенького чоловіка, ім’я якого Олесь Гуменюк. Він – голова Спілки ветеранів УПА, а понад 70 років тому відчайдушно боронив![](uploads/images/085/zalissya.jpg)
СЕЛО НА ЧОРТКІВЩИНІ ПОТРАПИЛО У ТОП-6 НАЙНЕЙМОВІРНІШИХ СІЛ УКРАЇНИ
Село Залісся Чортківського району посіло шосте місце у Всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України-2016», яке проводив портал AgroPortal.ua. Село Залісся, за результатами опитування читачів, набрало трохи більше тисячі голосів. – На![](uploads/images/083/009.jpg)
МАЛОВІДОМІ ФАКТИ ДО 20-РІЧЧЯ ГРИВНІ
2 вересня 1996 року в Україні було розпочато грошову реформу. Початок створення власної національної валюти був обумовлений проголошенням державної незалежності країни. Спочатку були запроваджені попередники гривні – українські карбованці.![](uploads/images/082/img_3077.jpg)
«ЛИСОНЯ – ТРІУМФ І ГОЛГОФА СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ»…
У Бережанах відзначать 100-річчя бою під Лисонею З нагоди 100-річчя бою під Лисонею в Бережанах на Тернопільщині встановили сіті-лайти з зображенням січового стрільця та гаслом «Відстояли тоді – переможемо сьогодні!». На фотографії - юнак,![](uploads/images/082/716651_1_w_590.jpg)
"МАЄМО ТЕ, ЩО МАЄМО": ТОП-10 ФРАЗ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ
Найцікавіші вислови та цитати українських політиків і громадських діячів, які стали крилатими зібрала Gazeta.ua . "Маємо те, що маємо" Цей вислів приписують першому президенту незалежної України 82-річному Леоніду Кравчуку. Він увійшов в![](uploads/images/081/bbab0eded30863e84ade9b980a0f46c3_4.jpg)
У ТОП-5 МАЛОВІДОМИХ ТУРИСТИЧНИХ НАПРЯМКІВ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ – ДВА ОБ’ЄКТИ З “ТЕРНОПІЛЬСЬКОЮ» ПРОПИСКОЮ
Ми так любимо Західну Україну і її привітних мешканців за ту гостинність, яку вони нам можуть подарувати! І Ми так часто їздимо до Львова, Чернівців, Карпат… Але ж існує так багато місць, в яких ми не просто не бували, а про які просто-напросто![](uploads/images/079/x78146.jpg.pagespeed.ic.5sCXB5EPzX.jpg)
ІСТОРІЯ З-ПІД ЗЕМЛІ
У "чорних археологів" вилучили понад 4 тисячі унікальних документів УПА У Чернівцях співробітники управління Служби безпеки України в Чернівецькій області вилучили у “чорних археологів” близько 4000 архівних документів УПА, які були знайдені![](uploads/images/078/19445-592061d22fcb1022b13ab057acf3f209.jpg)
ОДЯГАЛИ ІКОНИ ЯК ОНУЧІ...
Як поводилися радянські офіцери на Західній Україні у 40-их роках . У Львові, на вулиці професора Буйка (бічна Панаса Мирного, район Нового Львова), стовбичить сіра десятиповерхова споруда. Колись тут містився компартійний архів Львівської![](uploads/images/074/zxvvbh.jpg)
91-РІЧНИЙ ДИВІЗІЙНИК СС «ГАЛИЧИНА» З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ ЙОСИП РАВЛИК: «ЯКБИ МОСКАЛІ ВЗНАЛИ, ДЕ Я ВОЮВАВ, Я ПОЗАЗДРИВ БИ МЕРТВИМ…»
Людські історії — немов осколки — прошивають тебе наскрізь. Деякі проходять навиліт, деякі застрягають у пам’яті і щемлять, щемлять, щемлять… Йому щемить . Уже сімдесят другий рік. Сімдесят два роки не заживає, щоденно кровоточить![](uploads/images/068/d0bfd196d0bdd0b7d0b5d0bbd18c_d0bbd183d0b2d180.jpg)
У БУЧАЧІ БУДУТЬ ДНІ ПІНЗЕЛЯ
3-5 червня проведуть "Дні Пінзеля" в Бучачі на Тернопільщині. У ці дні відкриють доступ до всіх архітектурних пам’яток та музеїв Бучача., покажуть, як жив Пінзель, а наприкінці кожного дня влаштовуватимуть концерти в церкві. — Місто Бучач дуже![](uploads/images/068/berezhanskyy.jpg)
КОЛИ У МАНДРИ – ВСЯ 7’Я!
Топ-7 замків Тернопільщини для сімейних мандрівок Що може бути більш захоплюючим, ніж сімейна подорож до замку, історії про князів та королів і світлини з мамою і татом під столітніми мурами? Для тернопільських родин така пригода видається дуже![](uploads/images/058/6b57220----------4-.jpg)
ШУХЕВИЧ, ЯКОГО МИ НЕ ЗНАЛИ
П’ятого березня — 66 років з дня смерті головнокомандувача УПА Романа Шухевича Цього дня 1950 року у бою із загоном радянських спецслужб загинув командир УПА Роман Шухевич. У результаті спецоперації радянських спецслужб було викрито![](uploads/images/057/18.jpg)
ЗГАДАЄМ БИТВУ НА ГОРІ ЛИСОНІ…
Нещодавно Верховна Рада України прийняла Постанову “Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році”, згідно з якою 100-річчя з часу боїв за гору Лисоню за участі Легіону Українських Січових Стрільців, що проходили в серпні—вересні 1916 року,![](uploads/images/055/rozgirche.jpg)
ЯКЩО КЛИЧЕ У МАНДРИ ДОРОГА…
З-поміж найколоритніших туристичних «родзинок» Західної України — дві з Тернопілля 1. Розгірче (Львівська обл.) Однією із історично-культурних цінностей Львівщини є Печерний монастир, який знаходиться поблизу села Розгірче. Це![](uploads/images/055/20160209-01.jpg)
«ХАЙ ЗНАЮТЬ, ЯК МИ ВМИРАЛИ…»
ЗВ’ЯЗКОВА УПА З ЧОРТКОВА ВИДАЛА НОВУ КНИГУ СПОМИНІВ Марії Штепі незабаром виповниться 91. Висока, струнка, гладко зачесане сиве волосся – язик не повертається назвати її бабусею, тільки — «пані Марія». Але пережитого нею вистачило б![](uploads/images/053/800ximg_0841ps.jpg)
ЄВРОПА… НА ТЕРЕБОВЛЯНЩИНІ: МІСТ, ЯКИЙ ПАМ’ЯТАЄ ЦІСАРЯ
Гляньте на фото. Гадаєте, це одна із мальовничих місцин Італії чи Франції? Ні, це: дев'ятиарковий міст в селі Плебанівка, Теребовлянського району Тернопільської області. На Тернопільщині у Теребовлянському районі є одне цікаве село Плебанівка. А![](uploads/images/053/1289.jpg)
РАЗОМ ІЗ КАРТОПЛЕЮ ВІДКОПАЛИ… КОЗАЦЬКУ ЛЮЛЬКУ
Цю козацьку люльку ХVII ст. знайшли неподалік Бучацького замку на Тернопільщині. Зараз там уже все копане-перекопане. А – ще півстоліття тому можна було віднайти й таку 300-літню реліквію, – розповідає письменник Юрій Логвин, 76 років. – Мені![](uploads/images/052/22-Копировать.jpg)
ПАМ'ЯТЬ У СПАДОК
У Тернополі — виставка підпільної графіки ОУН-УПА та повстанських світлин 21 січня о 15. 00 в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкриють виставку підпільної графіки ОУН-УПА, повстанські світлини Івана Балана у книгах Нестора![](uploads/images/051/389023.jpg)
ЧОМУ КУТЯ ЩЕДРА Й ЩО ГОТУВАТИ НА ВАСИЛЯ
У ніч із 13 на 14 січня настає Старий Новий рік, який збігається з православними святами — днями святого Василя і Маланки. Родина знову збирається за святковим столом, цього разу — на щедру кутю. Щедрий вечір тому і називається щедрим, що дозволяє,![](uploads/images/050/4bc2a1f3c8.jpg)
"РОЗШИФРОВУЄМО" СТІЛ НА СВЯТ-ВЕЧІР
Кожна з 12 страв та деякі продукти, які входять до неї, мають глибоке символічне значення, а не просту традиційність. КУТЯ (найголовніша страва на столі, з неї починають трапезу) символізує єднання з Богом і світом померлих. Тому її![](uploads/images/050/-католицьке.jpg)
“А ЩО ПЕРШИЙ ПРАЗНИК — ТО РІЗДВО ХРИСТОВЕ….»
Різдво Христове — велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха. Свято Різдва Христового вважається другим після Пасхи (Великодня) великим святом, хоча у багатьох католицьких країнах![](uploads/images/049/bandera_stepan_andreevich.jpg)
НЕВІДОМИЙ БАНДЕРА
Ну, усі уже, мабуть, чули анекдот про те, що кожен москаль, котрий п’є сто грам 1 січня, насправді відзначає день народження Степана Бандери? Як і в кожному жарті, йогочастка правди в тому, що 1січня відзначатимемо 107-му річницю з дня народження![](uploads/images/046/e5d79f3d01e3.jpg)
У ЗАМКУ НА ГУСЯТИНЩИНІ ЗНІМАЛИ ФІЛЬМ
Зйомки фільму «Краща партія» проводилися на Тернопільщині у селі Личківці, що на Гусятинщині. Кінорежисер Юрій Рудий розповів в ефірі «Ух-радіо» ternopil.te.ua про кінострічку та тернопільський замок, де працювали актори. «Краща партія» – новий![](uploads/images/046/vistria.jpg)
ЦЕРКВА НА ВІСТРІ ІСТОРІЇ
У селі Вістря на Монастирищині є унікальний храм, якому 300 років Омите водами Дністра, розкинулось у долині село Вістря Монастириського району. Шлях веде нас на високу гору. Серед старезних лип заховався дерев’яний храм Воскресіння![](uploads/images/044/image0041.jpg)
«БАБКИ» НА ЗАМКИ
Замок на Тернопільщині виграв грант США у розмірі понад $150 тис. За участі голови Тернопільської ОДА Степана Барни відбулося підписання Грантової угоди між Національним заповідником «Замки Тернопілля» та Посольством США в Україні. Від![](uploads/images/043/vysh2.jpg)
У РОДИННОМУ ГНІЗДІ ВИШНІВЕЦЬКИХ НА ТЕРНОПІЛЛІ ВІДРЕСТАВРУЮТЬ ДЗЕРКАЛЬНУ ЗАЛУ
Нещодавно у замковому палаці смт. Вишнівець відбулася церемонія підписання Грантової угоди між Національним заповідником «Замки Тернопілля» та Посольством США в Україні. Відомо, що за ці гроші відреставрують Дзеркальну залу палацу та підпірну![](uploads/images/043/замок.jpg)
НА КАРТИНІ РАТУША — МОВ НОВА…
Польський художник малює тернопільські замки — такими, які вони є, і які могли б бути… Малюнки найвідоміших твердинь на Кресах (польська назва території сучасної Західної України) увійшли до четвертого альбому художника Збігнева Щепанека![](uploads/images/043/LhOpswtS0k4.jpg)
ІЗ ХРАМУ ЗРОБИЛИ ЗЕРНОСХОВИЩЕ... А ІЗ ЗЕРНОСХОВИЩА —ХРАМ!
Храм в Острівці, який руйнувався багато років, знову запрацював — нині у храмі знову збираються віруючі. Наприкінці ХІХ століття у селі був збудований римо-католицький костел, який діяв до приходу «визволителів» зі сходу. Згодом комуністи![](uploads/images/043/12%20(1).jpg)
ОБРАНО НАЙКРАЩЕ ФОТО ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ – 2015 ЗА ВЕРСІЄЮ WIKIMEDIA
Організаторам фотоконкурсу від Вікіпедії «Вікі любить пам’ятки 2015» знадобилося більше місяця, щоб переглянути, перевірити та оцінити усі фотографії, що надійшли. І поки з переможцями найкращих світлин країни ще визначаються, найкрасивіше фото![](uploads/images/042/derkach-antoniv%20(1).jpg)
«ЗА ЛЮБОВ ДО УКРАЇНИ ПОПЛАТИЛАСЯ УСЯ НАША СІМ’Я…»
Теребовлянка Пані Стефа присвячує цю розповідь своєму покійному батькові, який переніс дві каторги – польську й радянську, і який чесно прожив усе своє довге життя, за що заслужив повагу та любов людей. Він у тяжкий партократичний час радянського![](/uploads/images/031/11937904_1010989902300247_759972357_n.jpg)
ІКОНИ ТЕРНОПОЛЯНИНА ГЕННАДІЯ СІМОНОВА – ЄДИНІ В УКРАЇНІ
Тернополянин Геннадій Сімонов – єдиний в Україні іконописець, який зумів поєднати в своїх роботах живопис, різьблення та ковальство. Його ікони прикрашають Почаївську лавру, Володимирський та Михайлівський Золотоверхий собори у Києві, а також є![](/uploads/images/027/493778026.jpg)
ЛЕМКІВ БАВИТИМУТЬ КОЗАКИ!
НА «ЛЕМКІВСЬКІЙ ВАТРІ» ВИСТУПИТЬ ГУРТ «KOZAK SYSTEM” Щороку на початку серпня в урочище Бичова, що біля Монастириська повертається життя, з його власною, неповторною атмосферою. Саме тут на унікальний фестиваль «Лемківська ватра» збираються![](/uploads/images/027/DSC_3948сссссссссссссссссссссс.jpg)
«Я ЗНАВ, ЩО ПОПЛАЧУСЯ АБО ЖИТТЯМ, АБО СВОБОДОЮ… АЛЕ ВЧИНИТИ ПО-ІНШОМУ НЕ МІГ…»
СТАНИЧНИЙ УПА З ГОРІШНЬОЇ СЛОБІДКИ 10 РОКІВ ВІДБУВ У ТАБОРАХ І ДОЖИВАЄ ВІКУ, БІДУЮЧИ «До Безущака йдете?», — цікавиться сусідка, поки ми відчиняємо заіржавілу хвіртку. «О, виджу, цукерки несете, нашо то здалося, ліпше би шось їсти йому![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/022/1.png)
Останній воїн УПА
Шукаючи хату нашої нинішньої співрозмовниці, заблукали. Питали ж місцевих як: «А де Черкавські живуть, ті, що в УПА були?..» І потрапили в оселю… однофімільців, які теж були задіяні у визвольному русі. «Та це й не дивно, — пояснює місцева бабуся, —![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/021/3.png)
Право на пам’ять
На Бережанщині у селі Жуків почали викопувати криївку. Перші підготовчі роботи уже були завершені цими вихідними. Криївку копають неподалік місця, де загинув єдиний генерал безпеки УПА Микола Арсенич-Березовський. – Цього тижня ми провели![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/019/1.png)
Бандеровець з... Росії
Уродженець Росії, колишній воїн УПА, переселенець з Криму 89-річний Володимир Чермошенцев уже більше року мешкає у геріатричному будинку, що у селі Петриків, неподалік Тернополя. Тут він має окрему кімнату, де на килимі над ліжком висить![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/018/7.png)
Тим, хто пройшли крізь час…
22 травня на околиці Монастириськ (Березівка) біля символічного хреста, на місці героїчної загибелі трьох вояків УПА в 1947 році у нерівному бою з більшовицьким червоним гарнізоном – Мирослава Круподри (псевдо Тарас), Василя Галюка (Грім) з села![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/018/1.png)
«Про те, що була в УПА, дітям розказала вже аж після незалежності України…»
Із кожним роком їх усе менше. Тих, правдешніх бандерівців, які берегли для нас Україну і знають, як воно — все життя жити із незаслуженим клеймом «бандита» і «зрадника». Ще зовсім недавно братство вояків ОУН–УПА нараховувало тисячі ветеранів, нині![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/017/2.png)
Саду - бути! Швейкову - цвісти!
Село в Україні як було, так і залишається початком самої України. Відпускає одних своїх дітей у світи, а інших-тримає тим невидимим, але міцним корінням, про яке кажуть — «серцем приросло». Саме так «приріс серцем» до мальовничого села Швейкова,![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/016/1.png)
«Народила дитину, а на другий день пішла воювати»
Цими днями довголітній членкині ОУН Олі Горошко виповнилося 98 (!) років. Вона пережила польську, німецьку і радянську окупації. І не просто пережила, а в підпіллі ОУН і УПА боролося за незалежну і самостійну Україну. Без сумніву, її життя і![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/014/4.png)
Як тернопІльський Мамай україну об’єднав
Художники Тернопілля взяли участь в оригінальному мистецькому проекті «Мамай єднає Україну». В рамках проекту ними було створено 18 картин Козака Мамая. 17 робіт присвячені районам нашої області і одна – загальнообласна. Всі твори мають спільні![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/013/9.jpg)
Посеред Тернополя з’явиться… його шматок із минулого
На засіданні Тернопільського прес-клубу група громадських активістів, поціновувачів історії рідного міста, презентувала оригінальний проект, приурочений 475-річчю обласного центру. Досі на вулицях Тернополя з’являлися в основному пам’ятники відомим![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/./010/1.jpg)
Незламна «Мрія»
У 16 років — зв’язкова УПА Бабця Євгенія часто прикладає до очей хустинку. Рука, що перебирає пожовклі від часу фотографії, тремтить… Жінка зізнається: хоч і минуло з тих часів більше півстоліття, але пережите не забувається. Ще в юні літа![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/009/7.png)
Історія, що повстала з-під землі
17 березня у Козівському районі випадково знайшли архів повстанців, який містить близько 950 документів. Бідон з документами був закопаний восени 1946 року, розповів керівник архіву Центру досліджень визвольного руху Андрій Усач. Унікальність![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/008/1.jpg)
105 років у вірі, любові та молитві
У родині Гринчуків усі довгожителі, але бабуся Юля побила рекорд: цьогоріч їй виповнилося 105 років! Попри поважний вік, довгожителька ще ходить сама, читає напам’ять вірші Шевченка, цікавиться політикою і щодня молиться за наших бійців. НиніСпогади зі смаком смерті
“Важить не час, а людина в обставинах часу”, — написала колись одна хороша письменниця. Власне, так і є. Вони ж — часи — бувають різні. Комусь випаде вік безхмарний, а комусь безжальна доля наготує стільки випробувань, що тільки диву даєшся,20 лютого день Небесної Сотні
В Україні щорічно 20 лютого вшановуватимуть День Героїв Небесної Сотні. Відповідний указ “Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” президент Петро Порошенко підписав 11 лютого, повідомляєЛегенда з 90-річним стажем
Емілії Капусті із села Тютьків, що на Теребовлян щині, ще 19-річною довелося пройти усі кола пекла. Нині їй — майже 90, проте усі події тих років жінка пам’ятає так чітко і переживає так гостро, ніби це було вчора… Із чоловіком Іва ном, якого у![](http://yabluchko.com.ua/uploads/images/001/geroi.png)