Щоб «воскресити» забуті замки…

Волонтери знімуть кліпи про маловідомі замки Тернопілля

Благодійний Фонд MagneticOne.Org спільно з відділом туризму Тернопільської обласної державної адміністрації впроваджує проект, метою якого є популяризація десяти маловідомих замків Тернопілля.

Проект торкнеться лише маловідомих замків Тернопільщини, оскільки такі об’єкти, як Збаразький замок та Вишнівецький палац часто приймають відвідувачів. А є на Тернопільщині й інші замки, про які, на жаль, згадують лише один раз в рік. Організатори поставили на меті – визначити 10 цікавих маловідомих об’єктів і зняти про них інформаційні короткі фільми. А вибирати є з чого, оскільки в області більше тридцяти замків, а це 1/3 від усієї кількості пам’яток України.

– Ми зараз проводимо опитування у Facebook, YouTube, на наших сайтах. І всі, хто бачить ці сюжети, може під ними написати від 1 до 10 об’єктів, які вважає, що  вони є маловідомі й про них потрібно більше говорити. Вже писали нам блогери, які до нас приїжджали і бережанські активісти. Окрім цього, ми додатково залучили екскурсоводів, адже вони мають статистику, які замки в нашій області більше користуються популярністю, а які менше і таким потрібна інформаційна підтримка. Тобто зараз ми збираємо якомога більше інформації, щоб визначити 10 маловідомих замків. А потім зняти відеокліпи про них, – розповідає виконувач обов’язків  начальника відділу туризму Ода Ростислав Яцків.

Кліпи зніматимуть і монтуватимуть волонтери благодійного фонду MagneticOne.Org, оскільки у них є відповідне обладнання і спеціалісти. Готові матеріали розмістять на YouTube- каналі самого Фонду та на туристичному порталі облдержадміністрації. Окрім цього є проект створення нової інтерактивної карти мобільного додатку. Організатори уже звернулися до розробників й очікують на відповідь. Поки що цей процес відбувається на безкоштовних умовах, проте наступного року його переведуть на платний проект і можливостей буде більше.

Окрім цього заплановано записати відеокліпи на диски і роздати в школи. Сам благодійний фонд є освітнім і тому ініціатори проекту вважають правильним поширити відеоінформацію про замки Тернопілля серед школярів.

Ці кліпи також презентуватимуть на туристичних заходах та інвестиційних форумах, на різних заходах, де буде зона перегляду, щоб ще більше людей могли побачити і дізнатися цікаву інформацію про історичну архітектурну спадщину Тернопільщини.

– Ми хочемо за ці два місяці відзняти всі кліпи або хоча б половину. Для цього потрібна гарна погода, яка саме є в серпні і можливо, надіємося, буде у вересні. І тоді до Дня Туризму – 27 вересня презентувати їх на загал. Це має бути цікавим не лише для дорослих, але й корисним для майбутніх поколінь, – підсумував Ростислав Яцків.

До слова, серед уже запропонованих варіантів до зйомок чітко лідирують 3 об’єкти: Токівський замок у Підволочиському районі, Кудринецький замок-фортеця на Борщівщині та Сидорівський замок-корабель, що у Гусятинському районі. Про них написало найбільше людей. І справді, коли до цих замків приїжджають туристи, то вражені, чому про такі унікальні споруди на Тернопільщині мало згадують.

https://galas.te.ua


Повернутися
21.09.2018
Категорія: Історія
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…