КИНЬ СИГАРЕТУ — ПОРОЗУМНІШАЄШ!

Відмовившись від куріння, людина відновлює ділянки мозку, що відповідають за увагу, пам’ять і мову

 Куріння прискорює процес старіння мозку. Курцям складно приймати рішення, планувати справи і вирішувати проблеми. Таким є результат нового дослідження вчених Університету Единбурга. Натомість, поквитавшись зі шкідливою звичкою, людина може порозумнішати, стверджують дослідники.

У курців, як з’ясували фахівці, процес вікового стоншування кори головного мозку відбувається швидше. Мозкова кора пов’язана з багатьма функціями, у тому числі відповідає за увагу, пам’ять і мову. Швидкість старіння мозку в курців-добровольців виявилася вдвічі вищою, ніж вдалося виявити в попередніх дослідженнях.

Науковий експеримент підтвердив: відмовившись від шкідливої звички, людина має шанс відновити товщину кори мозку. В учасників дослідження, що кинули палити раніше, мозкова кора була товщою, ніж у тих, хто відмовився від шкідливої звички не так давно. Тобто у курців є шанс усе виправити...

Тим часом фахівці ВООЗ назвали Європу світовим лідером із тютюнопаління. Згідно з оприлюдненою новою статистикою, близько третини населення Європи мають нікотинову залежність. Це найвищий показник серед усіх регіонів світу. Такі цифри — «тривожно високі», наголошують автори доповіді ВООЗ. «Якщо рівень залежності від куріння та алкоголю не знижуватиметься, матимемо катастрофічні наслідки для здоров’я майбутніх поколінь», — заявила директор Європейського відділення ВООЗ Сюзанна Джейкаб.


Повернутися
28.11.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.