ДЕ ТОНКО, ТАМ І РВЕТЬСЯ?

Лак, побутова хімія «б’ють» по руках

Ламкість нігтів — проблема, яка час від часу спіткає, певне, кожного. Причин цієї неприємності багато. У жінок, наприклад, на стан нігтів і шкіри може впливати коливання гормонального фону. Скажімо, естроген відіграє важливу роль у розподілі води по тканинах, тож може викликати як набряки деяких тканин, так і сухість нігтів і шкіри. Зазвичай при високому рівні естрогену рівень рідин в організмі теж високий. Коли ж показник гормону знижується, падає і рівень рідин — одним із симптомів цього є ламкість нігтів.

Інший підводний риф — неправильне харчування. Дефіцит вітаміну С, фолієвої кислоти, білків, заліза і корисних жирів негативно позначається на нігтях. Стрес і тривожність теж можуть стати причиною негараздів, як і анемія, поганий кровообіг, інфекційні захворювання, хвороби печінки та порушення в роботі щитоподiбної залози. Для всіх цих станів характерна ламкість нігтів.

Зрештою, нігті можуть ламатися, якщо використовуєте побутову хімію, не надягаючи рукавички, або часто миєте руки з милом і рідко користуєтеся кремом для рук. Деякі лаки для нігтів, як і засоби для їх зняття, містять ацетон, тож якщо ви часто вдаєтеся до них, нігті можуть змінити колір і стати ламкими.

Віск, трава, олійка...

Однак які б причини не призводили до ламкості нігтів, пам’ятайте: є багато способів зарадити ситуації. Навіть у домашніх умовах — з допомогою масок, кремів, інших косметичних засобів. Скажімо, добре відомо, що лимонний сік допомагає уникнути задирок, червоний перець стимулює ріст нігтів, олії пом’якшують кутикулу, а йод ущільнює нігтьову пластину.

«Простий і ефективний спосіб зміцнити нігті — ванночка з яблучного оцту та олії, — радить лікар-косметолог iз міста Бровари на Київщині Олена Савченко. — Змішайте їх у співвідношенні 1:1, помістіть пальці рук у розчин на 10 хвилин. Робіть так щодня впродовж 2-3 тижнів».

Ефективними будуть і ванночки з олії з додаванням 10 крапель лимонного соку, 3 крапель йоду, 5 крапель олійного розчину вітаміну А. Опустіть руки в ванночку на 10 хвилин. Суміш не змивайте з рук деякий час.

Одним iз популярних народних засобів для зміцнення нігтів і розм’якшення шкіри рук є відвар картоплі. Потримайте в ньому кисті рук 10-15 хвилин.

Так само корисно зміцнювати нігті відваром трав: ромашкою, календулою, звіробоєм, лимонником, волошкою. Особливо дієві такі ванночки при подразненні шкіри, запаленнях нігтів. Достатньо щодня упродовж двох тижнів занурювати кисті в трав’яні відвари на 10-15 хвилин.

Добре перевірений засіб — харчовий желатин. Він також зміцнює нігтьову пластинку. Розчиніть у склянці гарячої води столову ложку желатину, дайте охолонути, а потім опустіть у ванночку пальці на 10-15 хвилин.

Є дуже простий, але ефективний спосіб зміцнити нігті. Нанесіть на них пензликом йод, дайте висохнути. Спочатку цю процедуру повторюють один раз на 3-4 дні. Після трьох процедур наносять йод раз на тиждень.

Дуже корисна для нігтів воскова маска. Розтопіть на водяній бані віск, занурте в нього кінчики пальців. Потім швидко дістаньте їх із воску і занурте у прохолодну воду, аби віск застиг. Важливо залишити його на нігтях на ніч або хоча б на кілька годин.

Олена Володимирівна радить спробувати також олійну маску для нігтів. «Змішайте по чайній ложці мигдальної або оливкової олії з м’якоттю одного помідора, додайте 4 краплі ефірної олії розмарину. Рясно змастіть цією сумішшю нігті і кінчики пальців, через 5-7 хвилин змийте. Нанесіть живильний крем».

А перед сном доречно вдатися до маски з оливкової олії та лимонного соку. Одну столову ложку олії трохи підігріти, щоб стала теплою, змішати з кількома краплями лимонного соку. Отриману суміш масажними рухами нанести на нігтьові пластини, надіти бавовняні рукавички і залишити маску на ніч.


Повернутися
28.11.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...