ГЕНІЇ ПОСЕРЕД НАС

На Тернопільщині 2016-й буде оголошений роком творчості Івана Марчука

У 2016-му народному художнику України Івану Марчуку виповниться 80. З нагоди цієї ювілейної дати у Тернопільській області 2016 рік буде присвячений творчості видатного митця. Вже підготовлено відповідний спільний проект розпорядження голів Тернопільської обласної державної адміністрації та обласної ради.

Окрім цього, в Адміністрацію Президента України буде направлено клопотання щодо присвоєння Івану Марчуку звання «Герой України». Про це «Дню» розповів начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей. «Ми також звернулися до Державного управління справами, що просимо передбачити організацію виставки Івана Марчука у «Мистецькому Арсеналі» у Києві. Ми б хотіли, щоб це питання було розглянуто і виставку робіт Івана Марчука було включено в план виставкової діяльності «Мистецького Арсеналу», - зауважив він.

На Тернопільщині в рамках відзначення року Івана Марчука планують відкрити виставку робіт видатного митця та провести зустріч з Іваном Марчуком у його рідному селі – у Москалівці. Також буде засновано конкурс серед талановитих дітей-художників на премію імені Івана Марчука.

«Ми просимо у Івана Степановича дати згоду на те, щоб ми у березні організували зустріч із ним і виставку його робіт у його рідному селі (с. Москалівка Лановецького району). Просимо, щоб Іван Степанович дав згоду на експонування його картин у виставкових залах палацу Вишневецьких у Вишнівці Збаразького району. І ми просили, щоб була виставка у травні у «Мистецькому арсеналі», – розповідає Григорій Шергей.

Зазначимо, Іван Марчук  – український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, почесний громадянин Києва та Тернополя, член «Золотої гільдії» Міжнародної академії сучасного мистецтва в Римі. Митець входить до рейтингу 100 найвизначніших геніїв сучасності, що в  2007-му був укладений британською газетою «The Daily Telegraph».


Повернутися
28.11.2015
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.