ГЕНІЇ ПОСЕРЕД НАС

На Тернопільщині 2016-й буде оголошений роком творчості Івана Марчука

У 2016-му народному художнику України Івану Марчуку виповниться 80. З нагоди цієї ювілейної дати у Тернопільській області 2016 рік буде присвячений творчості видатного митця. Вже підготовлено відповідний спільний проект розпорядження голів Тернопільської обласної державної адміністрації та обласної ради.

Окрім цього, в Адміністрацію Президента України буде направлено клопотання щодо присвоєння Івану Марчуку звання «Герой України». Про це «Дню» розповів начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей. «Ми також звернулися до Державного управління справами, що просимо передбачити організацію виставки Івана Марчука у «Мистецькому Арсеналі» у Києві. Ми б хотіли, щоб це питання було розглянуто і виставку робіт Івана Марчука було включено в план виставкової діяльності «Мистецького Арсеналу», - зауважив він.

На Тернопільщині в рамках відзначення року Івана Марчука планують відкрити виставку робіт видатного митця та провести зустріч з Іваном Марчуком у його рідному селі – у Москалівці. Також буде засновано конкурс серед талановитих дітей-художників на премію імені Івана Марчука.

«Ми просимо у Івана Степановича дати згоду на те, щоб ми у березні організували зустріч із ним і виставку його робіт у його рідному селі (с. Москалівка Лановецького району). Просимо, щоб Іван Степанович дав згоду на експонування його картин у виставкових залах палацу Вишневецьких у Вишнівці Збаразького району. І ми просили, щоб була виставка у травні у «Мистецькому арсеналі», – розповідає Григорій Шергей.

Зазначимо, Іван Марчук  – український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, почесний громадянин Києва та Тернополя, член «Золотої гільдії» Міжнародної академії сучасного мистецтва в Римі. Митець входить до рейтингу 100 найвизначніших геніїв сучасності, що в  2007-му був укладений британською газетою «The Daily Telegraph».


Повернутися
28.11.2015
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Кілька днів тому для наших школярів пролунав останній шкільний дзвоник. Когось він покликав до   літніх канікул, а когось - у доросле життя. Усі вони дуже різні (хтось одягнув на це свято вишиванку, а хтось-радянську форму, хтось зустрів його у новенькій школі, а у когось в стіну класу-пробоїна від міни, ), проте у них більше спільного, ніж вони собі можуть уявити.  Ні, я не про «міленіалів». Я про мужність бути собою. За будь-яких умов і обставин.  

Свобода їхнього покоління – це як Сізіф, що носить на плечах тягар пам’яті минулого,  досвід, не пережитий безпосередньо, але глибоко відчутий. Їхні дідусі-бабусі ще можуть розповісти їм про УПА і Сибір, їхні батьки на власному досвіді бачили гниття і розпад Союзу… Вони ж самі стали свідками того, як покоління, що гасало дітьми й підлітками по Майдану в 2004-му році, в 2014-му на цьому ж Майдані, а потім і на війні – вже гинуло…

Їх недаремно називають найбільш «самосвідомим» поколінням. Вони вірять, що одна людина може змінити світ, бо кожен із них його уже змінює. Вони не чекають, аби їм щось зробили – вони роблять,  не обмежуються мовленням – вони говорять, не обмежуються слуханням – вони чують, вони не обмежуватимуться простим існуванням - вони живуть. І свій життєвий вибір вони будуть робити на тлі європейського вибору нашої країни.   Історик Тімоті Снайдер якось сказав, що Європа — це проза, а Україна — це поезія. Прожити на одній поезії неможливо, але й жити на самій лише прозі — нудно. Тому їхнє життя буде яким завгодно, але не нудним.