ГЕНІЇ ПОСЕРЕД НАС

На Тернопільщині 2016-й буде оголошений роком творчості Івана Марчука

У 2016-му народному художнику України Івану Марчуку виповниться 80. З нагоди цієї ювілейної дати у Тернопільській області 2016 рік буде присвячений творчості видатного митця. Вже підготовлено відповідний спільний проект розпорядження голів Тернопільської обласної державної адміністрації та обласної ради.

Окрім цього, в Адміністрацію Президента України буде направлено клопотання щодо присвоєння Івану Марчуку звання «Герой України». Про це «Дню» розповів начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей. «Ми також звернулися до Державного управління справами, що просимо передбачити організацію виставки Івана Марчука у «Мистецькому Арсеналі» у Києві. Ми б хотіли, щоб це питання було розглянуто і виставку робіт Івана Марчука було включено в план виставкової діяльності «Мистецького Арсеналу», - зауважив він.

На Тернопільщині в рамках відзначення року Івана Марчука планують відкрити виставку робіт видатного митця та провести зустріч з Іваном Марчуком у його рідному селі – у Москалівці. Також буде засновано конкурс серед талановитих дітей-художників на премію імені Івана Марчука.

«Ми просимо у Івана Степановича дати згоду на те, щоб ми у березні організували зустріч із ним і виставку його робіт у його рідному селі (с. Москалівка Лановецького району). Просимо, щоб Іван Степанович дав згоду на експонування його картин у виставкових залах палацу Вишневецьких у Вишнівці Збаразького району. І ми просили, щоб була виставка у травні у «Мистецькому арсеналі», – розповідає Григорій Шергей.

Зазначимо, Іван Марчук  – український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, почесний громадянин Києва та Тернополя, член «Золотої гільдії» Міжнародної академії сучасного мистецтва в Римі. Митець входить до рейтингу 100 найвизначніших геніїв сучасності, що в  2007-му був укладений британською газетою «The Daily Telegraph».


Повернутися
28.11.2015
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Між свідомістю раба і вільної людини  різниця  величною в сотні світлових років.   Це різниця між   "мені повинні" і "я маю право". Рабська переконаність в тому що хазяїн "повинен" нагодувати, дати місце для сну і інструменти для праці.   Навіть коли раба переводять в статус наглядача,  він зберігає це мислення і передає наступним поколінням. «Влада мусить», «держава повинна…», «   Рабові всі винні!
А вільна людина "має право". І вона користується цим правом, виборює це право, захищає його. Вільній людині ніхто нічого не "повинен". І вона нічого нікому не "винна". Вільна людина чітко розуміє  її свобода закінчується там, де починається свобода іншої людини. 

Немає складнішої роботи, ніж бути вільним. Раб не потребує свободи – він потребує рабів.  Якщо подивитися під таким кутом, стає зрозуміло, що   кругообіг рабів у межах України триває  далеко не перше десятиліття… Але надія є. Як казав Святослав Вакарчук: «Якщо раб має в душі крила рано чи пізно він стане вільним . Якщо вільна людина носить у душі кайдани, то рано чи пізно стане рабом».