«СУВЕНІРОМ» З АТО КРЕМЕНЧАНИН ПОГРОЖУВАВ ДРУЖИНІ

У листопаді 2015 року в Кременецький відділ поліції із заявою звернулася жителька райцентру про те, що її співмешканець, який повернувся із зони АТО за місцем їхнього спільного проживання зберігає вибухові пристрої та боєприпаси. І під час сімейних скандалів постійно погрожує, що підірве будинок, – розповів Володимир Галевич, начальник Кременецького відділу поліції. – На дане повідомлення працівники оперативно відреагували і розпочали документування вказаного злочину. Під час проведення санкціонованого обшуку було виявлено і вилучено бойову гранату РГД-5.

Експерти, що оглянули привезений кременчанином з АТО сувенір, підтвердили, що це наступально-осколкова граната РГД-5, яка застосовується в Збройних силах України для ураження живої сили противника. Радіус небезпечної зони при вибуху гранати складає від 25 до 50 метрів.

Кременчанину оголошено підозру за статтею 263 ККУ. Триває досудове слідство.


Повернутися
28.11.2015
Категорія: Кримінал
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...