Звернення Андрія Закревського №7

Зважаючи на особливості моєї роботи, мені доводиться вивчати новини, які не друкують на перших сторінках газет, і, порівнюючи те, що я вважаю важливим, з тим, про що говорять по телебаченню, я розумію, з ким у нас проблема в країні.

Наприклад, ще 25 лютого цього року США зняли всі санкції з найбільшої нафтосервісної компанії Східної Європи - Виробничого Об’єднання «Білорусьнафта». Ця компанія входить у холдинг «Білорусьнафтохім» - а це, по суті більше 50% експорту Білорусі!

Чи не правда, на тлі санкцій щодо Росії, зняття санкцій з Білорусі, з країни «останнього диктатора Європи» - подія знакова?

А тепер інша новина: експерти МВФ страшенно здивувалися, прочитавши в українській пресі, що, виявляється, саме вони рекомендують підвищення тарифів, збільшення митних зборів та інші «кулявлобні» речі! Вони говорять про те, що треба змінювати торговий баланс - вже кілька років говорять. Але вони не мають на увазі, що це потрібно робити шляхом зменшення імпорту: Україна може зменшити залежність від імпорту російського або європейського газу за рахунок збільшення власного видобутку, а не за рахунок зниження споживання.

А, між іншим, 80% імпорту - це і є російський газ.

Не багато хто знає, але з серпня минулого року Україна ввела «зупиняючі» ренти на видобуток газу - 55% плюс податки (разом - 82%). Для прикладу, такі податки вводилися іншими країнами для зупинки буріння свердловин, коли прибуток можна отримувати тільки зі старих родовищ, тому що на розвідку нових не вистачає грошей.

Мало хто знає, але Кабмін 7 листопада 2014 заборонив купувати газ приватного видобутку двом сотням  підприємств України, тобто - заборонив ринкові стосунки та змусив купувати газ, який йшов для населення. Ці підприємства споживають 2 000 000 000 кубічних метрів газу. На Кабмін подали до суду і виграли, але суди тривали всю зиму. І всю зиму ми платили передплату Газпрому, тому що нам «не вистачало» власного видобутку.

Мало хто знає, але на Кабмін України стали подавати в суд компанії-інвестори, а в кулуарах інвестиційного енергетичного форуму АдамСмітКонференц говорили про те, що якщо Україна продовжить так знущатися над власним бізнесом, на неї будуть накладені санкції.

Куля в лоб - так куля в лоб!

 
 

Повернутися
12.03.2015
Категорія: Колонка Андрія Закревського
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.