ЧОЛОВІК, ЯКИЙ ПОЗБАВИВ ВОЛІ НЕПОВНОЛІТНІХ, У ЛІКАРНІ

Чотирьох дітей позбавив волі мешканець Шумщини. Відпустити неповнолітніх чоловік обіцяв після того, як родина кожного заплатить йому по 200 доларів.

У чергову частину Шумського відділення поліції Кременецького відділу звернулася мешканка села Малі Дедеркали.

Жінка повідомила, що близько 22.30 до неї приїхали невідомі на вантажівці та повідомили про те, що у них в кузові її син. Його звільнення вартуватиме 200 доларів США.

За словами начальника відділу слідчого управління ГУ НП в Тернопільській області Віталія Гірського, четверо неповнолітніх ввечері поверталися з тренувань додому. Коли попри них проїхав вантажний автомобіль марки “Сканія”, один з хлопців кинув у нього камінь та розбив скло. Після скоєного юнаки втекли.

Водій автомобіля разом із знайомими почав їздити навколишніми селами та розшукував неповнолітніх.

- Водій автомобіля в той ж вечір встановив дітей. Він спочатку закрив до багажника одного юнака, потім іншого. Коли знайшов усіх чотирьох, то посадив їх до кузова вантажівки. В загальному діти були позбавлені волі біля двох з половиною годин.

Чоловік почав їздити по родинах, вимагаючи компенсацію за скло взамін на дітей. Деякі родини, шукаючи необхідну суму, бігали по сусідах, рідних та друзях.
Сплативши необхідне, діти повернулися до батьків. Проте останні про ситуацію, що виникла, повідомили у поліцію. Водія вантажівки затримали відповідно до статті 208 КПК.

Як розповідає Інна Могила, начальник Шумського слідчого відділення поліції, під час проведення слідчих дій в особи різко погіршилося здоров’я і він утримується в реанімаційному відділенні шумської лікарні. Особі пред’явлено про підозру за ознаками злочину частини 2 статті 146 ККУ – незаконне позбавлення волі. Нами здобуто достатньо доказів, бо усі потерпілі вказали, що їх позбавляли волі і поміщали в багажне відділення автомобіля.

За словами правоохоронців, хлопці не мали змоги та можливостей утекти, оскільки особи, які їх утримували, були набагато старшими та фізично сильнішими. У двох із чотирьох потерпілих виявлено незначні тілесні ушкодження.

Подія внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 146 частина 2 ККУ – незаконне позбавлення волі та статтею 189 частина 1 – вимагання.


Повернутися
22.11.2015
Категорія: Кримінал
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...