БО І ТАМ ТЕЖ — УКРАЇНЦІ…

Шифер, цвяхи та їжу відправлять з Тернопільщини у Сватово, де здетонували тонни вибухівки

Тернопільщина допоможе Луганщині ліквідувати наслідки вибухів боєприпасів на складі артилерійського озброєння. На схід передадуть будматеріали а також – паливно-мастильні матеріали. Про це йшла мова на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при обласній державній адміністрації.

- До нас надійшло звернення першого заступника Глави Адміністрації Президента України щодо надання гуманітарної допомоги постраждалим у м. Сватово, – констатував керівник апарату обласної державної адміністрації Віктор Шумада. – Наближається зима, тому маємо допомогти у відновленні інфраструктури міста.

Комісія вирішила виділити та передати з обласного матеріального резерву виконавчому комітету Сватівської міської ради Луганської області будівельні матеріали, зокрема шифер, цвяхи, руберойд.
Згідно з рішенням комісії, з обласного управління матеріального резерву Управління ДСНС в області для забезпечення перевезення матеріальних запасів в м. Сватове Луганської області буде виділено дизельне паливо.

Також з Тернопільщини відправлять продукти харчування, – повідомляють у прес-службі ОДА.

Нагадаємо, ввечері 29 жовтня в місті Сватове на Луганщині здетонувало близько трьох з половиною тисяч тонн боєприпасів, які зберігалися на території польового складу артилерійського озброєння Міністерства оборони. В результаті вибухової хвилі та розривів снарядів постраждали близько тисячі приватних та 47 багатоквартирних будинків, які знаходилися найближче до епіцентру вибуху. Чотири приватних будинки практично повністю знищені в результаті прямого попадання снарядів. Також постраждала низка соціальних об’єктів, в тому числі 3 школи, 3 дитячих садочка, школа мистецтв, міська рада, пенсійний фонд, центр розвитку дитини, школа-інтернат для дітей з вадами слуху, районна лікарня, Міський центр культури та дозвілля (стадіон «Нива») тощо.


Повернутися
11.11.2015
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.