МАЛЕНЬКІ ГОСПОДАРСЬКІ ХИТРОЩІ І ПОРАДИ

Рослинна олія знімає плями на лінолеумі, оновлює клейонку.

Шматочок картоплі знімає сліди від пальців з лакованої поверхні, чистить потемнілу мідь, очищає картини, написані олією.

Цукор пом’якшує жорстку воду (вимиті в такій воді руки стають шовковисто-м’якими).

Кава (дуже гаряча) очищає олов’яні вироби.

Лимонний сік очищає лезо ножа (намазати і відразу ж витерти); знімає іржу і чорнильні плями на білому білизна, знімає плями від чаю на скатертині.

Цибулина знімає плями іржі з залізних предметів, оновлює лаковану шкіру.

Ніколи не поливайте сирі дрова гасом і, тим більше, бензином, щоб вони розгорілися. Досить насипати на дрова або вугілля жменю крупної солі, щоб вони яскраво спалахнули.

Підлога буде блищати, якщо при митті їх у воду додати дві столові ложки оцту.

Забруднені шпалери можна очистити легко і швидко. Змахнувши попередньо віником пил, протріть стіни сухою ганчіркою, занурюючи її час від часу у вівсяні пластівці.

Зрізані квіти довше зберігають свою свіжість, якщо у воді розчинити таблетку аспірину. Воду слід міняти кожні два дні, відрізаючи при цьому стебло на 1 сантиметр.

Злегка зів’ялі квіти знову знайдуть свіжість, якщо їх опустити на кілька хвилин у теплу воду (на глибину 10 сантиметрів) і додати чайну ложку кухонної солі.


Повернутися
06.11.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...