МАЛЕНЬКІ ГОСПОДАРСЬКІ ХИТРОЩІ І ПОРАДИ

Рослинна олія знімає плями на лінолеумі, оновлює клейонку.

Шматочок картоплі знімає сліди від пальців з лакованої поверхні, чистить потемнілу мідь, очищає картини, написані олією.

Цукор пом’якшує жорстку воду (вимиті в такій воді руки стають шовковисто-м’якими).

Кава (дуже гаряча) очищає олов’яні вироби.

Лимонний сік очищає лезо ножа (намазати і відразу ж витерти); знімає іржу і чорнильні плями на білому білизна, знімає плями від чаю на скатертині.

Цибулина знімає плями іржі з залізних предметів, оновлює лаковану шкіру.

Ніколи не поливайте сирі дрова гасом і, тим більше, бензином, щоб вони розгорілися. Досить насипати на дрова або вугілля жменю крупної солі, щоб вони яскраво спалахнули.

Підлога буде блищати, якщо при митті їх у воду додати дві столові ложки оцту.

Забруднені шпалери можна очистити легко і швидко. Змахнувши попередньо віником пил, протріть стіни сухою ганчіркою, занурюючи її час від часу у вівсяні пластівці.

Зрізані квіти довше зберігають свою свіжість, якщо у воді розчинити таблетку аспірину. Воду слід міняти кожні два дні, відрізаючи при цьому стебло на 1 сантиметр.

Злегка зів’ялі квіти знову знайдуть свіжість, якщо їх опустити на кілька хвилин у теплу воду (на глибину 10 сантиметрів) і додати чайну ложку кухонної солі.


Повернутися
06.11.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…