ОБЕРЕЖНО: ГРИБИ! ВСІ ПІДРЯД НЕ ГРЕБИ…

Грибний сезон уже йде на спад, проте небезпека отруєння грибами ще є. Останнім часом в Тернопільській області стало більше звернень до лікарень та випадків отруєння. Декілька днів тому у Збаражі було два отруєння: 25 жовтня до Збаразької центральної районної клінічної лікарні було шпиталізовано місцевого жителя, а 27 жовтня до тієї ж лікарні потрапила жителька села Чернихівці.

Тернопільські рятувальники рекомендують мешканців області дотримуватись правил поведінки під час збирання та вживання грибів: збирати лише ті гриби, добре знаючи, що вони їстівні, не куштувати сирі гриби на смак, усі сумнівні – викидати. Готувати гриби потрібно у день збору, адже у них утворюється трупна отрута.

«При найменшій підозрі на отруєння грибами необхідно звернутися по медиків. Успішність лікування залежить від того, як швидко людина звертається до лікарні. Важливо залишити рештки грибів, щоб чим швидше можна було визначити причину отруєння», – повідомила прес-секретар Управління ДСНС Ірина Крупа.


Повернутися
31.10.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…