ОБЕРЕЖНО: ГРИБИ! ВСІ ПІДРЯД НЕ ГРЕБИ…

Грибний сезон уже йде на спад, проте небезпека отруєння грибами ще є. Останнім часом в Тернопільській області стало більше звернень до лікарень та випадків отруєння. Декілька днів тому у Збаражі було два отруєння: 25 жовтня до Збаразької центральної районної клінічної лікарні було шпиталізовано місцевого жителя, а 27 жовтня до тієї ж лікарні потрапила жителька села Чернихівці.

Тернопільські рятувальники рекомендують мешканців області дотримуватись правил поведінки під час збирання та вживання грибів: збирати лише ті гриби, добре знаючи, що вони їстівні, не куштувати сирі гриби на смак, усі сумнівні – викидати. Готувати гриби потрібно у день збору, адже у них утворюється трупна отрута.

«При найменшій підозрі на отруєння грибами необхідно звернутися по медиків. Успішність лікування залежить від того, як швидко людина звертається до лікарні. Важливо залишити рештки грибів, щоб чим швидше можна було визначити причину отруєння», – повідомила прес-секретар Управління ДСНС Ірина Крупа.


Повернутися
31.10.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...