ЗВЕРНЕННЯ АНДРІЯ ЗАКРЕВСЬКОГО №39

Те, що Україна рухається надто повільно або не туди, пов’язано великою мірою із тим, що у суспільстві переплутались ролі. Народ очікує, що чиновники закомандують і приведуть його у щасливе майбутнє. Та досвід останніх років    яскраво свідчать, що вони (себто, чиновники) на це не здатні. Не здатні бачити перспективу, не здатні думати, зрештою, не здатні поставити суспільне понад особистим, а людське вище тваринного.

 Українці загалом добродушно ставляться до тварин. Навіть собаку, який погано сторожить господарство, не обов’язково виганяють. Але що робити, якщо собака не тільки не помагає — від сусідських псів не захищає, а й сам господарських курей їсть, а якщо його посварити — ще й на господаря гарчить і зуби скалить..? Мабуть, перед якимись радикальними мірами, варто спробувати приручити, видресирувати. Не вийшло пряником — спробувати батогом.

Тому справжній український господар має взяти віжки і зайняти належне йому місце — того, хто спрямовує і задає темп — погонича, а не тяглової сили, пана, а не слуги. І минуться вибори, і осяде вся каламуть, і залишиться Україна ...


Повернутися
24.10.2015
Категорія: Колонка Андрія Закревського
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...