ЯКІ ТЕСТИ ТРЕБА ЗДАТИ, ЩОБИ ПОЛІЦЕЙСЬКИМ СТАТИ?

  Охочих записатися до лав нової поліції у Тернополі усе прибуває та прибуває — щодня заяви подають понад сто осіб.  Загалом станом на 22 жовтня у патрульну поліцію Тернопільщини подано 3127 анкет.

Тестування на загальний рівень знань, психологічний тест, тест на рівень фізичної підготовки, медичний огляд та особиста співбесіда очікують на кандидатів у патрульну поліцію нашого міста. Усі ці випробування триватимуть два-три тижні після завершення прийому анкет, тобто після 4 листопада. Олена Юнко, патрульний львівської поліції, перебуваючи у Тернополі, розповіла чого очікувати від тестування і наскільки це складно.

– Головне – це на кожному етапі залишатися самим собою, – каже «За Збручем» Олена Юнко, – Наприклад, психологічне тестування включає близько 600 запитань, і не потрібно думати, де можна схитрити, показати себе з кращої сторони. Оскільки психологічні тестуванні на те і розраховані, щоб виявити такі «хитрі» відповіді. Всім раджу бути насамперед чесними із самими собою.

Стосовно фізичних нормативів, то теж не скажу, що було складно: були віджимання, біг на 100 метрів та кілометр на швидкість. Були тестування на рівень IQ, розділені на блоки: логіка, математика, аналогія, слова та речення по 60 питань в кожному. На його проходження давали 90 хвилин.Всі пройшли ретельний медогляд, не для «галочки», а для визначення реального стану здоров’я.

Останній етап – особиста співбесіда. Мені її не важко було пройти, оскільки вирішила, що буду такою, як є, і якщо я не підходжу, то не буду працювати в поліції. Але зараз я вже працюю і робота мені до вподоби.

У Тернополі з усіх конкурсантів після проходження випробувань, виберуть тільки двісті осіб, які й будуть патрульними. Але перед тим, як приступити до роботи вони ще пройдуть 10-тижневе навчання. Олена Юнко розповіла, що їх навчали вогневій і тактичній підготовці: різним прийомам самозахисту, як затримувати злочинця, проводити поверхневу перевірку, застосовувати спецзасоби, як правильно поводитися зі зброєю тощо. Серед інших предметів були: ефективна комунікація, стресостійкість, взаємодія з правоохоронними органами, адміністративне та кримінальне право, оформлення ДТП та інші.


Повернутися
24.10.2015
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...