А-А-АПЧХИ! НА ТЕРНОПІЛЬ «ЙДЕ» ГРИП!

22 тернополян, з низ 16 - діти, госпіталізували минулого тижня в місті з діагнозом ГРВІ, кажуть в міській санепідстанції. - Станом на 11 жовтня хворих на десять тисяч населення було 60, а це 67,4 відсотка від орієнтовного розрахункового показника, за яким визначають початок епідемії, - розповіла "20 хвилин" лікар-епідеміолог міського відділу держсанепідслужби Лариса Гранична. - І хоч цей показник менший за минулорічний на 2,6 %, але в порівнянні з минулим тижнем зріс на 7,5%. За минулий тиждень на ГРВІ захворіла 461 дитина, віком до 14 років, а це на 64 випадки більше, аніж за попередній, коментує пані Гранична. - Загалом, найчастіше хворіють дітки, віком 5-9 років, вони складають 46% від загальної кількості хворих дітей, потім підлітки 10-14 років - їх рівно четвертина, - продовжує пані Гранична. Щоб не захворіти на ГРВІ, лікарі радять зміцнювати імунітет, уникати переохолоджень та місць масового скупчення людей, а також часто провітрювати приміщення, де працює багато людей. Крім того, не забувати і про народні методи, адже фітонциди, які є у часнику та цибулі допомагають зміцнити здоров’я та боротися з вірусами.   

  Разом з тим, застерігають: не займайтеся самолікуванням. Якщо почуваєтесь зле, залишитесь вдома та викликайте лікаря.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в області, зазначає: «Показник захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції з 5 по 11 жовтня поточного року складає 19,8 випадків на 10 тисяч населення при епідемічному порозі 27, 5 випадків. 1113 осіб звернулися за медичною допомогою, із них 1109 – діти. Відповідно до попереднього тижня, в нас відмічається ріст захворюваності на 9,4 %».  

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я,  цьогоріч в Україні циркулюватимуть три штами грипу – Каліфорнія, Швейцарія та Пхукет. Небезпечне захворювання, каже Марія Павельєва,  насамперед, можливими ускладненнями.

 


Повернутися
17.10.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…