КАДЕТИ З КОРОПЦЯ В ПЕРЕДДЕНЬ ПОКРОВИ ПОКЛЯЛИСЯ ЗАХИЩАТИ УКРАЇНУ

На Тернопільщині 13 жовтня у обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою, що розташований у селищі міського типу Коропець Монастириського району, відбулися урочистості з нагоди ритуалу складання першокурсниками – 51 юнаком і 22 дівчатами – Клятви ліцеїста. З нагоди свята до навчального закладу завітали представники обласної влади на чолі з головою Тернопільської облдержадміністрації Степаном Барною, духовенство, батьки та родичі ліцеїстів, військовослужбовці учасники АТО.

– Клятва покладає на ліцеїстів всю повноту відповідальності за виконання ними своїх обов’язків. Хочу наголосити на тому, що більше 90% наших випускників вступають на навчання у вищі навчальні заклади як Міністерства оборони так і інших силових структур України. У цьому заслуга педагогічного колективу, офіцерів-вихователів навчального закладу та батьків кадетів, котрі прищеплюють дітям любов до військової справи, – зазначила тимчасово виконуюча обов’язки начальника ліцею Мирослава Николин.
До слова, на даний час у Коропецькому ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою навчається близько 200 ліцеїстів.
Окрім того, ТВО начальника ліцею наголосила на тому, що понад 10 вихованців навчального закладу у складі різних підрозділів Збройних Сил України виконували бойові завдання у зоні проведення АТО на території Донецької та Луганської областей.
– У ваших очах бачу вогонь патріотизму. Сподіваюся, що у майбутньому ви вступите до наших лав, до лав Української армії і будете зразковим прикладом мужності, відповідальності та героїзму, – зазначив звертаючись до кадетів головний старшина 44-ї окремої артилерійської бригади прапорщик Михайло Стрілецький, який нещодавно повернувся з Луганщини.

Довідка
Коропецький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою розпочав свою діяльність 1 вересня 2009 року. Основними завданнями навчального закладу є забезпечення виконання державного стандарту повної загальної середньої освіти, набуття ліцеїстами знань і навичок з військової та фізичної підготовки, рання військова орієнтація молоді і цілеспрямована підготовка кандидатів для вступу до вищих військових навчальних закладів.


Повернутися
17.10.2015
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...