ШАНУЙМОСЯ! ВАКЦИНУЙМОСЯ…

На Тернопільщині розпочинається масова вакцинація проти поліомієліту. За півроку медики області планують щепити від небезпечної недуги усіх дітей віком від народження до 10 років. Причиною масової вакцинації став зареєстрований на Закарпатті спалах захворювання. Аби не допустити його поширення, на території України розпочалися профілактичні заходи.

Нагадаємо, у червні та липні цього року на Закарпатті зареєстровано два випадки гострого в’ялого паралічу. А вже 1 вересня МОЗ оголосило про спалах поліомієліту. Аби запобігти поширенню захворювання в Україні та й загалом Європі, розпочалася масова вакцинація дітей.

- У цьому році зареєстровано два випадки поліомієліту в Закарпатській області. Вони не пов’язані між собою. Діти не контактували і проживали в різних регіонах області. Пацієнти 2011 та 2014 року народження, які не були щеплені від недуги, - розповідає головний спеціаліст-педіатр департаменту охорони здоров’я ТОДА Майя Голяк. - Всесвітня організація  охорони здоров’я вивчила дані випадки і визнала їх спалахом захворювання в Україні.

Спершу планувалося проведення в державі планового щеплення. Та згодом було прийнято рішення про імунізацію  стосовно всіх дітей, не зважаючи на те, були вони щеплені до цього чи ні.

- Імунізація проходитиме у три тури. Перші два стосуються дітей від 0 до 6 років, третій – від 6 до 10 років. Нещодавно область отримала 50,5 тис. доз оральної та 15 тис. доз інактивованої вакцини проти поліомієліту. Наразі ми чекаємо розпорядчих документів Міністерства охорони здоров’я з розподілом вакцини в райони відповідно до поданих заявок, - розповідає Майя Голяк.

Отриманої вакцини не достатньо, аби провести імунізацію всіх дітей. Однак у МОЗ обіцяють, що на цьому поставки не завершуються і скоро запаси регіонів будуть поповнені.

Завершити турову вакцинацію проти поліомієліту планують до квітня 2016 року.

- З квітня 2016 року дана трьохвалентна вакцина буде замінюватись на двовалентну. Загалом участь у програмі бере не тільки Україна, а й в цілому Європа, - каже Майя Голяк.

А тим часом медики області звертаються до батьків з проханням не ігнорувати масову імунізацію, адже це наразі єдиний спосіб вберегти своїх дітей від небезпечного захворювання. Якщо у когось є сумніви стосовно вакцинації, то потрібно проконсультуватися з сімейними лікарями. Останні нададуть повну інформацію про ефективність щеплення та можливі ризики.


Повернутися
14.10.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…