Мобілізація 2015: кому йти на війну?
Перші повістки уже полетіли до домівок мешканців Тернопілля: із 20 січня у країні почалася четверта черга часткової мобілізації. Указ про часткову мобілізацію опублікували в офіційній парламентській газеті “Голос України”. Раніше його схвалила Верховна Рада, а напередодні підписав Президент. Згідно з ним, мобілізація пройде у три хвилі загальною тривалістю 210 днів на території 24 областей та Києва. За цей період планується призвати на службу 50 тисяч військових, ще 50 тисяч планують призвати в разі загострення ситуації в Україні. Нові військовослужбовці замінять бійців, які служать з весни 2014 року.
Кого в першу чергу мобілізують на Тернопільщині під час четвертої хвилі мобілізації, залежить, зазначають у Тернопільському обласному військовому комісаріаті, від отриманих військкоматом заявок.
Які ж категорії громадян підпадають під призов? Перш за все, це – громадяни України віком від 20 до 60 років – чоловіки. Для жінок віковий діапазон – від 25 до 50-ти років (військовозобов’язані фахівці-медики, зв’язківці тощо).
Серед осіб, які не підлягають мобілізації, перш за все, це чоловіки, які мають трьох і більше дітей віком до 18-ти років. Також у військкомати не викликатимуть студентів денної форми навчання. А от ті, хто навчається на заочному відділенні, можуть отримати повістки. Не мобілізовуватимуть також тих, хто оформив піклування над непрацездатними родичами. Не покличуть служити заброньованих за підприємствами. Також не викликатимуть у військкомати громадян, яких визнали непридатними до несення військової служби за станом здоров’я. Жителі окупованих територій, священики, а також народні депутати Верховної Ради служити не підуть, проте депутатів місцевих рад це не стосується. Наразі в Тернопільській області є п’ятеро народних обранців, які добровільно пішли служити та поїхали у зону проведення АТО.
Мобілізація триватиме 90 діб. Протягом десяти днів тернопілянам надходимуть повістки. Наступні п’ять діб їхні дані подаватимуть у військові навчальні заклади та установи. Після цього кожен проходитиме індивідуальну підготовку за військовою спеціальністю протягом 25 діб. Останній етап – це бойове злагодження у частинах за розподілом – також орієнтовно 25 діб. По завершенні підготовки, залежно від поставлених перед ним завдань, підрозділи мобілізованих відправлятимуть для виконання певних завдань. Це не означає, що всі мобілізовані стовідсотково поїдуть у зону АТО. Жоден мобілізований не поїде на Схід без проходження повного циклу навчання. Служитимуть чоловіки до моменту, поки Президент України не підпише указ про демобілізацію.
← Повернутися