Звернення Андрія Закревського №6

Як порятунку від задавненої хвороби, як закінчення довгої розлуки - чекає земля весни. Коли ми починали цей проект, ми ще не знали, чи вдасться нам достукатися до ваших сердець. Зима, безвихідь, щодня — погані новини... Але кожен день обривається усе новий листок календаря, сонце усе вище, і птахи будять нас вранці своїм щебетом.

Тільки від нас залежить, як ми будемо зустрічати наступну зиму: з таким же страхом за своїх рідних, страхом перед майбутнім... Чи сильними, впевненими в завтрашньому дні і з вірою в те, що Господь віддячить нам за труди наші.

Наш колектив всіма силами хоче доброго майбутнього для усіх нас! Ми хочемо, аби до кінця цього року сотні, тисячі дерев були посаджені на Тернопільщині. І поміж них були і яблуні, які ми хочемо подарувати нашим землякам.

Ще раз нагадаю, що ми проводимо постійну акцію «Сад — за кращий лист».

Ми впевнені, що якщо наша земля знову зарясніє садами, якщо ви побачите, як щороку навесні зацвітають дерева —  ви ніколи не подумаєте розлюбити Україну і виїхати з неї.

Нам треба стати багатими, сильними і здоровими. І щоб ніхто і не зміг подумати, що ми можемо просто так віддати свою землю.

А ще хочу нагадати, що з яблук можна зробити не тільки сік і варення, а ще й сидр. А якщо буде забагато сидру - можна зробити кальвадос. А найсмачніший і дорогий кальвадос має настоятися як мінімум чотири роки. І тоді дівчата стануть веселішими, а хлопці кучерявими.

Так що приступати до посадки яблунь і груш треба негайно!

З весною вас, друзі!

 
 

Повернутися
05.03.2015
Категорія: Колонка Андрія Закревського
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...