НА ЛИСІЙ ГОРІ В КИЄВІ ЗНІМАЮТЬ УКРАЇНСЬКИЙ ВИКЛИК ГОЛЛІВУДУ

  На зйомки українського дитячого фільму «Казка старого мельника» держава виділила 18 мільйонів гривень. У прокат фільм має вийти 1 січня.

 «Казку старого мельника» знімають на містичній Лисій горі у Києві, де, за легендами, збирається всяка нечисть. Нечисті у новому українському фільмі-казці для дітей буде достатньо: і повітрулі, і вовкулаки, яких зіграли професійні каскадери.

«Ми знімаємо 65% трюків наживо і 35% малюємо, — розповідає режисер фільму Олександр Ітигілов. — Цей фільм має сподобатися сучасним дітям, бо вони звикли до страховиськ у комп’ютерних іграх і віддають перевагу саме таким персонажам. Взагалі ця історія для всіх вікових категорій. У сценарії три лінії: для найменших, для підлітків і дня шановних дорослих, для яких акторська пара Ірма Вітовська — Остап Ступка розіграють кумедну лінію. Коли я прочитав сценарій «Казки старого мельника», закохався у нього і відразу зрозумів, що потрібно його реалізувати».

 «Ще на рівні читання сценарію  я зрозумів, що фільм крутий, — додає актор Олексій Богданович, який грає воєводу пана Адама, одного з головних героїв. — Команда на зйомках дуже серйозна зібралася. Знімають не так, шалам-балам, а по-справжньому. Це не серіальні зйомки, це — кіно! Тут дуже багато трюків і яскравої акторської гри».

Легендарна акторка Ада Роговцева також знялася у «Казці старого мельника»: вона тут — матір воєводи Адама. Цікаво, що це перша казка, у якій зіграла актриса. «Я взагалі ніколи не грала для дітей, — розповідає Ада Роговцева, — бо до них потрібно звертатися, як до дорослих. Може, ніжніше, щиріше, але серйозно, без сюсюкання. Уперше за довгі роки знімається українська казка, винятково з українськими акторами, українською мовою!».

Окрім згаданих акторів, у казці також зіграли Анатолій Хостікоєв, Наталя Сумська, Євген Нищук, Олексій Вертинський, Володимир Горянський, Олеся Жураковська, Василь Бендас та інші.

У прокат фільм планують випустити 1 січня. Хочуть також зробити телеверсію з 4-ох серій, що вийде на екрани на початку літа наступного року.

«Ми робимо все, щоб уже під час новорічних канікул діти могли подивитися захоплюючу казку з українськими героями, — каже режисер Олександр Ітигілов. — Розуміємо, що на Новий рік у кінотеатрах буде велика конкуренція з голлівудськими казками. І те, що ми протиставляємо їм український продукт — серйозний виклик. Але ми знаємо точно — нам є чим конкурувати з Голівудом».


Повернутися
02.10.2015
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.