АБЕТКА ВІТАМІНІВ

      У наш техногенний час захиститись від радіації, токсичних речовин, хімічних «атак» промислових об'єктів прагне, здається, кожний. Правильне харчування — основа всього. Фрукти й овочі повинні становити фундамент вашого харчування, а не легкий доважок. Не забувайте включати до свого раціону продукти, багаті на вітаміни.

      Вітамін А в основному потрапляє до організму із продуктів тваринного походження: печінки, сметани, молока, яєць. Каротин, з якого при певних умовах в організмі утворюється вітамін А, міститься у моркві, буряку і томатах.

      Висівковий хліб, горіхи, молоко, квасоля, горох, мед та пророщена пшениця — джерело вітаміну В1.

      Печінка, яйця, молоко — вітаміну В2, В3.

      Вітамін В6 міститься у жовтках яєць, злаках, печінці, нирках, пророщеній пшениці.

      Вітамін В9 — у соєвих бобах, горосі, капусті, шпинаті, вівсі, сирі, бананах.

      Вітамін В12 є у петрушці, печінці, молоці, чорній смородині.

      Чорна смородина, апельсини, лимони, томат, картопля «в кожушках», яблука — джерело вітаміну С.

      Вітаміну D найбільше у вершковому маслі, олії, риб'ячому жирі, молоці та печінці.

      Вітамін Е, який ефективно захищає організм від усілякої хімії, яка потрапляє ззовні, міститься в олії, соняшниковому насінні, мигдалі, зеленому горошку, яєчному жовтку, риб'ячому жирі.

      Вітамін К є в капусті, коренеплодах, фруктах, печінці, дріжджах.

 


Повернутися
02.10.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...