АБЕТКА ВІТАМІНІВ

      У наш техногенний час захиститись від радіації, токсичних речовин, хімічних «атак» промислових об'єктів прагне, здається, кожний. Правильне харчування — основа всього. Фрукти й овочі повинні становити фундамент вашого харчування, а не легкий доважок. Не забувайте включати до свого раціону продукти, багаті на вітаміни.

      Вітамін А в основному потрапляє до організму із продуктів тваринного походження: печінки, сметани, молока, яєць. Каротин, з якого при певних умовах в організмі утворюється вітамін А, міститься у моркві, буряку і томатах.

      Висівковий хліб, горіхи, молоко, квасоля, горох, мед та пророщена пшениця — джерело вітаміну В1.

      Печінка, яйця, молоко — вітаміну В2, В3.

      Вітамін В6 міститься у жовтках яєць, злаках, печінці, нирках, пророщеній пшениці.

      Вітамін В9 — у соєвих бобах, горосі, капусті, шпинаті, вівсі, сирі, бананах.

      Вітамін В12 є у петрушці, печінці, молоці, чорній смородині.

      Чорна смородина, апельсини, лимони, томат, картопля «в кожушках», яблука — джерело вітаміну С.

      Вітаміну D найбільше у вершковому маслі, олії, риб'ячому жирі, молоці та печінці.

      Вітамін Е, який ефективно захищає організм від усілякої хімії, яка потрапляє ззовні, міститься в олії, соняшниковому насінні, мигдалі, зеленому горошку, яєчному жовтку, риб'ячому жирі.

      Вітамін К є в капусті, коренеплодах, фруктах, печінці, дріжджах.

 


Повернутися
02.10.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…