ГРИП НЕ ПРОЙДЕ? ВІД ЗАСТУД ДОПОМОЖЕ ЧАСНИК І... МИЛО

      Осінь, перші приморозки, маятникові коливання температур — усе це передумови та «передмови» до ГРВІ та грипу. Хоч це «звичні» захворювання, перевірені рецепти від яких має кожна родина, все ж згадати основні «віхи» їх лікування не завадить.

      Нерідко забувають про те, що ефективною профілактикою цих сезонних захворювань є часник. Причому ним можна запобiгти грипу, не тільки з'їдаючи по зубчику на день, а й просто... нюхаючи. Подрібніть зубчик часнику, покладіть його в маленьку пляшечку (можна використати коробочку від кіндер-сюрпризу) і вдихайте щоразу, як виходите на вулицю чи заходите у місця, де скупчується велика кількість людей.

      Або щоразу перед виходом на вулицю змащуйте ніздрі оксоліновою маззю. Цей профілактичний засіб педіатри радять особливо для дітей шкільного віку, які можуть підхопити вірус на уроках.

       Вірус також може проникати через будь-які слизові оболонки, навіть через очі. Отож якщо на вас чхнули, не ловіть гав і... поплачте. Сльози змиють небажані мікроби.

      Що ж робити, якщо ви все ж таки захворіли? Перш за все треба звернутися по кваліфіковану допомогу. Провізор в аптеці, звичайно, не відмовить вам у пораді, але він не зможе правильно поставити діагноз, не кажучи вже про те, що не має права давати якісь оздоровчі «рецепти».

      Важливо пам'ятати, що не можна збивати температуру нижче 38 градусів. Знявши її, ви по-перше, згладжуєте симптоми захворювання, через що лікареві буде важче правильно діагностувати його, по-друге, залишаєте свій організм наодинці з вірусом. Як правило, до жарознижувальних препаратів вдаються тільки тоді, коли температура стає вищою за 38—38,5 градуса.

      Лікувати слід увесь організм, а не симптоми хвороби. Запиваючи кашель розрекламованими сиропами і закапуючи ніс різноманітними краплями, «забиваючи» ознаки хвороби, ви можете пропустити початок серйозних ускладнень. Так само пильнуйте: якщо ваша застуда не минула за сім днів, можуть бути ускладнення.

      Народне протизастудне правило «калина, малина і перина» актуальне завжди. Хворий на застуду мусить залишатися вдома (в ліжку чи ні — за власним бажанням), уникаючи великих скупчень народу, і побільше пити. Пам'ятайте, що пиття — чаї з малиною, калиною, лимоном, медом тощо — повинне бути не гарячим, а саме теплим.

      Якщо вас замучив гайморит, і ви хочете його позбутись якнайшвидше, можливо, вам підійде ось такий дещо незвичний народний рецепт, який нам переповіла одна з постійних читачок. Натріть на тертці, щоб вичавити сік, одну цибулину середнього розміру, півбруска звичайного господарського мила, додайте півсклянки меду і 50 грамів масла. Усю цю «гримучу» суміш треба зготувати на водяній бані, щоб вона стала більш-менш однорідною. Після того вона має вистигнути, але не до кінця. Теплою сумішшю намастіть ватку і покладіть до однієї з ніздрів. Можна і в дві ніздрі, якщо вже не терпиться повністю вилікувати закладений ніс, але тоді дихати доведеться через рот. Тримати 20—30 хвилин, наступного дня процедуру можна повторити. За кілька днів ваш гайморит як рукою зніме...

      Постільний режим — не така вже й панацея для хворого на ГРВІ. Не останній засіб у боротьбі із хворобою — лікувальна гімнастика. Пропонуємо вашій увазі вправу для полегшення болю та подразнення хворої горлянки.

       Сядьте на п'яти (ставши на коліна, опустіть сідниці на п'яти так, щоб стопи були випрямлені паралельно до підлоги). Покладіть руки на коліна, розчепіривши пальці в боки. Зробіть глибокий вдих, потім видих, затримайте дихання, висуньте язик, наскільки можете, ніби намагаючись дістати ним до підборіддя. При цьому м'язи горлянки повинні бути максимально напружені, а підборіддя — впиратись у яремну западину. Тримайте цю позу, скільки зможете, точніше, наскільки вистачить дихання. Потім розслабтеся і повторіть вправу ще 5—7 разів. Механізм дії: м'язи напружуються, кров притікає до тканин горлянки, і це позитивно впливає на хворе горло.

      І пам'ятайте: хвороби швидше позбуваються ті, хто не піддається поганому настрою. Отож, незважаючи на неприємності, усміхайтеся!


Повернутися
02.10.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…