ХОЧЕШ КУРИТИ — ПИЙ! ВОДУ ДРIБНИМИ КОВТКАМИ

За даними ВООЗ, щороку близько п'яти мільйонів осіб помирають від причин, безпосередньо пов'язаних із курінням. В Україні — близько ста тисяч осіб. 42 відсотки всіх випадків передчасної смертi чоловіків у віці 35—69 років пов'язані з цією шкідливою звичкою.

            Епідемічні дослідження довели, що тютюнопаління часто стає причиною виникнення злоякісних пухлин ротової порожнини, горлянки, бронхів і легенів. Дія нікотину погіршує протікання низки хвороб: атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, гастриту, гастроентероколіту, міокардіодистрофії, деяких ендокринних захворювань. Для вилікування таких хвороб, як виразка шлунка, тромбофлебіт, стенокардія, інфаркт міокарда, відмовитись від куріння конче необхідно.

            Способів кинути курити багато, але курцям, які хочуть позбутись цієї звички, від того якось не легше. Якщо ви належите до цієї категорії осіб, спробуйте такий спосіб, який називається системою «СТОП». На «С» — стриматись, коли закортить; «Т» — тричі глибоко вдихнути; «О» — отямитись (будь-що!), пригадати якийсь смішний випадок, порахувати машини за вікном, подзвонити по телефону; «П» — пити воду дрібними ковтками. Якщо протримаєтесь три дні, кажуть, після цього можна цілий тиждень прожити без сигарет...


Повернутися
02.10.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…