ХОЧЕШ КУРИТИ — ПИЙ! ВОДУ ДРIБНИМИ КОВТКАМИ

За даними ВООЗ, щороку близько п'яти мільйонів осіб помирають від причин, безпосередньо пов'язаних із курінням. В Україні — близько ста тисяч осіб. 42 відсотки всіх випадків передчасної смертi чоловіків у віці 35—69 років пов'язані з цією шкідливою звичкою.

            Епідемічні дослідження довели, що тютюнопаління часто стає причиною виникнення злоякісних пухлин ротової порожнини, горлянки, бронхів і легенів. Дія нікотину погіршує протікання низки хвороб: атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, гастриту, гастроентероколіту, міокардіодистрофії, деяких ендокринних захворювань. Для вилікування таких хвороб, як виразка шлунка, тромбофлебіт, стенокардія, інфаркт міокарда, відмовитись від куріння конче необхідно.

            Способів кинути курити багато, але курцям, які хочуть позбутись цієї звички, від того якось не легше. Якщо ви належите до цієї категорії осіб, спробуйте такий спосіб, який називається системою «СТОП». На «С» — стриматись, коли закортить; «Т» — тричі глибоко вдихнути; «О» — отямитись (будь-що!), пригадати якийсь смішний випадок, порахувати машини за вікном, подзвонити по телефону; «П» — пити воду дрібними ковтками. Якщо протримаєтесь три дні, кажуть, після цього можна цілий тиждень прожити без сигарет...


Повернутися
02.10.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...