ОСІНЬ — КРАЩИЙ ЧАС ДЛЯ ПОСАДКИ СМОРОДИНИ

Кращим строком для посадки і пересадки смородини в наших умовах є осінь. Закінчувати посадку потрібно за місяць до промерзання грунту. Навесні через ранню вегетацію рослини термін посадки смородини дуже обмежений.

Перед посадкою потрібно заздалегідь підібрати кращі сорти, рекомендовані для вашого регіону.

Якщо ви посадите кілька сортів, то врожайність смородини від цього тільки підвищиться. Вирішальне значення при посадці смородини має якість посадкового матеріалу. Вік посадкового матеріалу впливає на термін вступу смородини в плодоношення і врожайність. В даний час розплідники реалізують однорічні або дворічні саджанці.

Дворічні кущі, як правило, краще приживаються і дають вищий урожай. Якщо ви не відразу приступаєте до посадки саджанців, то подбайте, щоб коріння не пересихало. Для цього його слід обмотати вологою мішковиною, а потім поліетиленовою плівкою. Перед посадкою поламані та пошкоджені коріння підрізають, а пагони вкорочують до 10-15 см. Якщо коріння все-таки підсохло, то перед посадкою його необхідно занурити на кілька годин у воду. А щоб саджанці швидше прижилися, коріння умочіть в бовтанку з глиною.

Перш ніж приступити до посадки смородини, необхідно підготувати ділянку. Смородина любить родючий грунт, з великим вмістом органічних речовин (гумусу) і слабкою кислотністю.

Чорна смородина більш вологолюбна, переносить затінення, надмірне зволоження грунту. Червона смородина теплолюбна рослина, любить сонячні ділянки, погано переносить перезволоження грунту, тому добре росте тільки на теплих, захищених ділянках.

Малородючі грунту на ділянці окультурюються шляхом внесення 10-15 кг органічних добрив (гній, торф, торфофекальні або збірний компост) на 1 м ². Якщо грунт сильно перезволожений, ділянку слід осушити. Для цієї мети викопують відкриті або закриті канави. Якщо немає такої можливості, то на ділянці для посадки кущів роблять гряди.

Смородина потребує захисту від вітрів, що дуже важливо при її цвітінні навесні, а взимку, щоб запобігти здування снігу. Грунт готують за три тижні до посадки смородини. Ділянку перекопують, очищають від бур’янів, на кислих грунтах вносять 300-500 г вапна, золи, крейди або інших вапнякових матеріалів.

Перед посадкою ділянку розбивають за допомогою шнура і колів, а потім викопують посадкові ями шириною 50 см і глибиною 30-40 см. Ями повинні бути такого розміру, щоб в них вільно розміщувалася коренева система саджанців. Посадку краще проводити вдвох. Один садівник ставить кущ в посадкову ямку, утримує його на необхідній висоті і розправляє коріння саджанця. другий садівник

за допомогою лопати засипає коріння землею. Важливо коріння ретельно розправити, щоб воно не загиналося догори. При засипці землею рослину необхідно злегка трусити, щоб між корінням не залишилося порожнеч. Потім грунт навколо куща щільно втоптують ногами.

На коренях у смородини відсутні бруньки, тому кущі заглиблюють на 6-10 см. Тоді з сплячих бруньок, що знаходяться на стеблової частини що опинилася в грунті, утворюються прикореневі пагони, що призводить до утворення багатостовбурного куща. Дрібна посадка недопустима. Якщо рослину не заглиблювати, то вона буде рости в один пагін. Такі рослини слабкі і маловрожайні.

Після посадки саджанці рясно поливають з розрахунку 5 л води на кущ, а грунт навколо них покривають шаром торфу, перегною або гною. Це дозволить зберегти вологу в грунті, а взимку оберегти коріння рослин від вимерзання. Товщина мульчі — 6-10 см. Потім посаджені кущі обрізають секатором, залишаючи над грунтом пеньки з 2-4 бруньками, щоб викликати навесні бурхливий ріст сильних пагонів.

Для отримання високих і стійких врожаїв смородини, крім правильної посадки та догляду за нею, важливе значення має правильний підбір сортів. При покупці слід орієнтуватися на районовані і перспективні сорти смородини для вашого району.


Повернутися
02.10.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…