КОРИЦЯ — ЧАРІВНИЦЯ

Лікувальні властивості спеції здатні дати фору навіть аптечним препаратам

Прянощі — річ специфічна і далеко не всім вони до смаку. Однак лікарі-дієтологи постійно нагадують про корисні властивості цих незмінних добавок до їжі, які не тільки поліпшують смак страв, а й здатні лікувати. Скажімо, кориця, яку зазвичай використовуємо для випічки, спроможна боротися з інфекціями не гірше аптечних препаратів.

Як зауважує дієтолог Олена Лисненко, вживання кориці надійно захищає організм від отруєння, оскільки в олії рослини містяться сильні протимікробні компоненти, які запобігають інтоксикації. Кориця вбиває сальмонелу, лістерій і більшість штамів кишкової палички. Скажімо, під час дослідження, яке проводилося влітку 2014 року, корицевим оліям вдалося знищити за добу кілька штамів кишкової палички. А з кишковою паличкою пов’язують понад 100 тисяч випадків серйозних отруєнь, що мають негативні наслідки для печінки і підшлункової залози.

Вчені виявили в кориці сполуку, яка є ефективнішою за лікарські препарати у боротьбі з деякими поширеними бактеріальними і грибковими інфекціями. Вона — відмінний дезінфікуючий і бактерицидний засіб, ефективно бореться з хвороботворними грибками, в тому числі й такими, як Candida Albicans, що викликає молочницю, та Helicobacter Pylori, яка є причиною виразкових захворювань шлунка і кишечнику.

Кориця відмінно зарекомендувала себе й у боротьбі з простудними захворюваннями. Якщо її додавати в імбирний чай, цей напій послабить симптоми застуди і знизить температуру, а завдяки відхаркувальним властивостям допоможе подолати кашель.

Тим, хто дбає про струнку фігуру, також варто подружитися зі спецією, адже кориця, кажуть лікарі, допомагає схуднути. Звісно, якщо споживатимете не булочки з прянощами, а сам порошок. Кориця омолоджує організм, очищаючи його від шлаків і токсинів, які накопичуються роками. А також нормалізує і покращує травлення, позитивно впливає на роботу нирок, знижує рівень цукру і покращує його засвоєння.

 

Цінним вважається не тільки сам порошок кориці, а й аромат, яким вона обдаровує. Він поліпшує пам’ять, стимулює роботу мозку, прибирає нервозність, покращує настрій. Крапніть кілька крапель олії в аромалампу — і відпочиньте від утоми в затишному куточку.

Олена Лисненко радить додавати невелику кількість кориці до каш і кави. А також готувати коктейль, який прискорить обмін речовин. Для напою знадобиться склянка кефіру, пів чайної ложки кориці, пів чайної ложки імбиру і червоного перцю — на кінчику ножа. Додайте кориці до меду — така суміш здатна зміцнити серцевий м’яз, поліпшити дихання. Якщо щоранку натщесерце питимете склянку води з половиною столової ложки меду і дрібкою кориці — це відновить ваші сили.

Але пам’ятайте, що має кориця і протипоказання. Її, зокрема, не можна вживати при вагітності, високому тиску, при кровотечах, тим, хто має схильність до алергії. Разовий прийом спеції має бути не більшим, ніж пів чайної ложки. Адже велика кількість прянощів провокує надмірну нервову збудливість і прискорене серцебиття.


Повернутися
23.09.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…