«ГОГОЛЬ-МОГОЛЬ» БЕЗ БАЦИЛ

ПИТИ СИРІ ЯЙЦЯ КОРИСНО, ТА ЧИ БЕЗПЕЧНО?

Багато хто полюбляє ласувати свіженькими жовточками з білками. Виявляється, яйця в сирому вигляді корисніші, ніж у будь-якому іншому. Адже сирий білок — активний учасник лужних процесів в організмі, і це допомагає йому боротися із запаленнями. А жовток — джерело біотину (водорозчинного вітаміну). До того ж сирі яйця мають багатий склад мінеральних солей (йодних, фосфорних, залізних, із кальцієм) та вітамінів груп А, В, Е, D. А якщо вони свіжі — то це справжній дієтичний продукт.

Сирі курячі яйця багаті на альбумін, що впливає на склад крові. До того ж у них є унікальний білок — авідін — найактивніший, незамінний для збільшення м’язової тканини, адже його властивості характеризують його як будівельний матеріал.

Як з’ясувалося, сирі яйця здатні лікувати. Їх використовують при хворобах шлунково-кишкового тракту — при запаленнях різних його частин. Структура сирих яєць покриває уражені стінки слизової і зменшує запалення. Однак така терапія протипоказана при панкреатиті.

Сирі яйця дієві при лікуванні гнійників. Скажімо, суміш сирого жовтка з борошном, медом і сіллю очистить їх. Для цього, зліпивши коржик, потрібно прикласти його до рани. Якщо отримали опік, не поспішайте до аптеки за дорогими ліками — візьміть сирі яйця, попередньо збивши їх, і намастіть ділянки, що постраждали від опіків. Можна додати до яєчної маси оливкову олію.

Сирі яйця дієві при кашлі, при голосових навантаженнях. Перетерши жовток із цукром, отримаємо цілющий «гоголь-моголь», який і кашель зупинить, і допоможе оновити голосові зв’язки. В косметології сире яйце — незамінний компонент. Його використовують у поєднанні з медом і гліцерином для сухої шкіри, з перекисом водню — для жирної. Така маска додасть шкірі обличчя здорового вигляду і зробить її гладкiшою.

Звісно, можна пити яйця не «щойно від курки», а й ті, що зберігалися правильно — при температурі не більше +5 градусів. Але чи безпечно це?

Лікарі застерігають: сирі яйця можуть містити сальмонелу, яка є збудником небезпечного інфекційного захворювання. Продукція птахофабрик обов’язково проходить лабораторну перевірку, а з домашніми яйцями слід бути уважнішими. У будь-якому разі не забувайте ретельно мити їх перед вживанням теплою водою з милом.


Повернутися
23.09.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...