«ГОГОЛЬ-МОГОЛЬ» БЕЗ БАЦИЛ

ПИТИ СИРІ ЯЙЦЯ КОРИСНО, ТА ЧИ БЕЗПЕЧНО?

Багато хто полюбляє ласувати свіженькими жовточками з білками. Виявляється, яйця в сирому вигляді корисніші, ніж у будь-якому іншому. Адже сирий білок — активний учасник лужних процесів в організмі, і це допомагає йому боротися із запаленнями. А жовток — джерело біотину (водорозчинного вітаміну). До того ж сирі яйця мають багатий склад мінеральних солей (йодних, фосфорних, залізних, із кальцієм) та вітамінів груп А, В, Е, D. А якщо вони свіжі — то це справжній дієтичний продукт.

Сирі курячі яйця багаті на альбумін, що впливає на склад крові. До того ж у них є унікальний білок — авідін — найактивніший, незамінний для збільшення м’язової тканини, адже його властивості характеризують його як будівельний матеріал.

Як з’ясувалося, сирі яйця здатні лікувати. Їх використовують при хворобах шлунково-кишкового тракту — при запаленнях різних його частин. Структура сирих яєць покриває уражені стінки слизової і зменшує запалення. Однак така терапія протипоказана при панкреатиті.

Сирі яйця дієві при лікуванні гнійників. Скажімо, суміш сирого жовтка з борошном, медом і сіллю очистить їх. Для цього, зліпивши коржик, потрібно прикласти його до рани. Якщо отримали опік, не поспішайте до аптеки за дорогими ліками — візьміть сирі яйця, попередньо збивши їх, і намастіть ділянки, що постраждали від опіків. Можна додати до яєчної маси оливкову олію.

Сирі яйця дієві при кашлі, при голосових навантаженнях. Перетерши жовток із цукром, отримаємо цілющий «гоголь-моголь», який і кашель зупинить, і допоможе оновити голосові зв’язки. В косметології сире яйце — незамінний компонент. Його використовують у поєднанні з медом і гліцерином для сухої шкіри, з перекисом водню — для жирної. Така маска додасть шкірі обличчя здорового вигляду і зробить її гладкiшою.

Звісно, можна пити яйця не «щойно від курки», а й ті, що зберігалися правильно — при температурі не більше +5 градусів. Але чи безпечно це?

Лікарі застерігають: сирі яйця можуть містити сальмонелу, яка є збудником небезпечного інфекційного захворювання. Продукція птахофабрик обов’язково проходить лабораторну перевірку, а з домашніми яйцями слід бути уважнішими. У будь-якому разі не забувайте ретельно мити їх перед вживанням теплою водою з милом.


Повернутися
23.09.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…