«ГОРОДИ» СКІНЧИЛИСЯ… ХАЙ ЖИВУТЬ ГОРОДИ!

Хоча, восени, здавлося б, усі роботи на городах потихенько звертаються, все ж, наразі ховати в коморулопатуабо плужок ще зарано. Попереду-осіння обробка грунту.

Для чого?

Яка мета такого важливого агротехнічного заходу як осіння обробка грунту? При обороті грунтового пласта бур’яни, їх насіння і личинки шкідників переміщуються з поверхні грунту вниз, на глибину 18-25 см. Трава, зорана в грунт восени, до літа майже вся перегниє, перетвориться на добриво. Насіння бур’янів, будучи глибоко в грунті, навесні зійти не зможуть, а личинки шкідників, зорані в грунт, загинуть. Якщо внаслідок рясних дощів багато ділянок садівників вкрилися густими килимами бур’янів, то осіннє перекопування грунту набуває особливої актуальності.

На скільки?

Велику увагу слід приділити глибині осінньої обробки грунту. Під пізні культури майбутнього року її слід скопати на глибину 20-30 см. Це забезпечить накопичення вологи в грунті до весняно-літнього періоду майбутнього року. Під ранні культури осінню оранку, навпаки, треба робити менш глибокою (14-16 см), щоб вологи до весни накопичилося трохи, і грунт навесні після сходу снігу швидше висихав.

Чим?

Осінню обробку грунту під овочеві культури краще проводити лопатою. А ось навколо кущів і дерев краще використовувати вила, щоб не пошкодити коріння що лежать близько до поверхні. Вила треба розташовувати паралельно стовбуру рослин. Глибину перекопування грунту слід розраховувати від глибини розміщення кореневої системи: більш дрібно копають у штамба і при обробітку культур на слаборослих підщепах, а також під ягідними чагарниками (смородина, малина та ін.), деревами вишні і сливи, які відрізняються дрібним заляганням коренів. Особливо складно обробляти грунт під смородиною і агрусом, так як активна коренева система розміщується в самих верхніх шарах грунту. Щоб не пошкодити коріння грунт біля кущів слід обробляти обережно, на глибину не більше 6-8 см. Між рядами або на значній відстані від кущів допускають більш глибоку обробку (до 10-12 см) — перекопування або розпушування. Якщо бур’янів в пристовбурних кругах небагато, то осінню перекопку з оборотом пласта можна замінювати безвідвальним (без обороту) розпушуванням тими ж вилами.    Не можна забувати, що грудки землі які утворюються при осінній обробці грунту не розрівнюють і не розбивають (як роблять навесні). Це сприяє не тільки накопиченню вологи, а й проморожуванню грудок, загибелі личинок шкідників. Навесні така земля швидше прогрівається і добре розпушується.


Повернутися
19.09.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...