«ГОРОДИ» СКІНЧИЛИСЯ… ХАЙ ЖИВУТЬ ГОРОДИ!

Хоча, восени, здавлося б, усі роботи на городах потихенько звертаються, все ж, наразі ховати в коморулопатуабо плужок ще зарано. Попереду-осіння обробка грунту.

Для чого?

Яка мета такого важливого агротехнічного заходу як осіння обробка грунту? При обороті грунтового пласта бур’яни, їх насіння і личинки шкідників переміщуються з поверхні грунту вниз, на глибину 18-25 см. Трава, зорана в грунт восени, до літа майже вся перегниє, перетвориться на добриво. Насіння бур’янів, будучи глибоко в грунті, навесні зійти не зможуть, а личинки шкідників, зорані в грунт, загинуть. Якщо внаслідок рясних дощів багато ділянок садівників вкрилися густими килимами бур’янів, то осіннє перекопування грунту набуває особливої актуальності.

На скільки?

Велику увагу слід приділити глибині осінньої обробки грунту. Під пізні культури майбутнього року її слід скопати на глибину 20-30 см. Це забезпечить накопичення вологи в грунті до весняно-літнього періоду майбутнього року. Під ранні культури осінню оранку, навпаки, треба робити менш глибокою (14-16 см), щоб вологи до весни накопичилося трохи, і грунт навесні після сходу снігу швидше висихав.

Чим?

Осінню обробку грунту під овочеві культури краще проводити лопатою. А ось навколо кущів і дерев краще використовувати вила, щоб не пошкодити коріння що лежать близько до поверхні. Вила треба розташовувати паралельно стовбуру рослин. Глибину перекопування грунту слід розраховувати від глибини розміщення кореневої системи: більш дрібно копають у штамба і при обробітку культур на слаборослих підщепах, а також під ягідними чагарниками (смородина, малина та ін.), деревами вишні і сливи, які відрізняються дрібним заляганням коренів. Особливо складно обробляти грунт під смородиною і агрусом, так як активна коренева система розміщується в самих верхніх шарах грунту. Щоб не пошкодити коріння грунт біля кущів слід обробляти обережно, на глибину не більше 6-8 см. Між рядами або на значній відстані від кущів допускають більш глибоку обробку (до 10-12 см) — перекопування або розпушування. Якщо бур’янів в пристовбурних кругах небагато, то осінню перекопку з оборотом пласта можна замінювати безвідвальним (без обороту) розпушуванням тими ж вилами.    Не можна забувати, що грудки землі які утворюються при осінній обробці грунту не розрівнюють і не розбивають (як роблять навесні). Це сприяє не тільки накопиченню вологи, а й проморожуванню грудок, загибелі личинок шкідників. Навесні така земля швидше прогрівається і добре розпушується.


Повернутися
19.09.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…