ХЛІБ — УСЬОМУ ГОЛОВА ...А ТАКОЖ ЛІКУВАЛЬНИЙ ЗАСІБ

      У народі часто напівіронічно говорять, що всі хвороби можна вилікувати за допомогою горілки або ж, даруйте, сечі. Проте існують чудові старовинні рецепти лікування зовсім іншими продуктами, шанованими символами добробуту —  незамінними на кожному столі хлібом і сіллю.

      Хліб може допомогти у боротьбі із захворюваннями шлунка. Рецепт такий: підсмажити шматочок білого хліба на одній чайній ложці вершкового масла. Коли він охолоне, помістити його на півгодини у склянку з питною водою. Отриманий настій випити протягом дня за три прийоми.

      Від ангіни — шматочок знову ж таки білого хліба опустити у кипляче молоко. Коли м'якуш трохи охолоне, вийняти і з'їсти. Процедуру повторювати тричі на день. Дешево, сердито і ефективно.

      Пшеничний хліб із додаваннням житнього добре використовувати при безсонні. Накришіть обидва сорти в рівних пропорціях. Додайте кілька столових ложок огіркового розсолу, нарізану половинку солоного огірка та ложку кислого молока. Це насправді не їдять, а прикладають у вигляді компресу. Вранці, увечері на 10-15 хвилин. Після того змивають водою.

      Запалення, подразнення на шкірі лікують подрібненим пшеничним хлібом. Змішайте його з водою і додайте меду, щоб суміш була нерідка. Накладати на хворі місця кілька разів на день. Тримати 15—20 хвилин.

      Щоб хвороби оминали вашу господу, пам'ятайте, що хліб не можна ... ображати. Коровай не кладіть «головою», тобто круглим боком, донизу.

      Ще один неодмінний атрибут обіднього столу — сісіль — також є ефективним і дешевим засобом лікування. Так, під час застуди її зазвичай нагрівають на сковорідці, насипають у полотняний мішечок або просто у чисту льняну чи бавовняну шкарпетку і прикладають до ніг або бронхів. Прикладати до закладеного носа таку «грілку» небажано. Краще з цією метою використати зварене вкруту і ще тепле яйце.

     Сіллю полощуть горло, розвівши половину чайної ложечки у склянці теплої води, а також роблять обтирання — від астенії та депресії. Дві чайні ложки на літр теплої води — і зранку можна розтиратися.

            Отож застосовуйте ці домашні ліки і не хворійте!


Повернутися
19.09.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…