А ЗАМІСТЬ ЛІКАРЯ —ДЗЕРКАЛО...
ПОДИВІТЬСЯ НА СВІЙ ЯЗИК, ШКІРУ ТА ПОВІКИ — І ПОБАЧИТЕ ВСІ СВОЇ ХВОРОБИ
Скажи: «А-а-а...»
Часто для того, щоб знайти тривожну ознаку нездоров'я, не треба консультуватись із лікарем. Достатньо уважно оглянути кілька власних «проблемних» зон.
Отже, спершу подивимось на язик. Він повинен бути блідорожевим, матовим — це через ороговіння мікроскопічних сосочків на його поверхні. Серединний рівчачок «відповідає» за стан хребта, і якщо є якийсь патологічний вигин, то рівчачок не буде прямим. Якщо дитина постійно рухається, її поставу важко оцінити, зате за формою рівчачка на язиці — все буде видно.
Поверхня язика має ділянки, що відповідають «топографії» органів тіла людини. За шию «відповідає» кінчик язика, а корінь язика співвідносять із нижньою частиною тіла. За цим принципом легко знайти зону серця — далі від кінчика і праворуч від середньої лінії. За наявності різних хвороб місця, відповідні певним органам, змінюються: чи то злущується шар ороговіння з сосочків, від чого з'являється червона пляма, чи ороговіння стає надмірним.
Загальне ж почервоніння (оголення) язика трапляється при хворобах крові, дефіциті заліза та вітаміну В12.
При залізодефіцитній анемії язик має сіруватий відтінок. Язик «полуничний» — з червоними бубками, як на цій ягоді, — ознака глистяного ураження. При шлунково-кишкових хворобах завжди існує наліт — при закрепах коричневий, при гастриті із зниженою кислотністю — жовтуватий, при гастриті з підвищеною кислотністю нальоту немає, проте весь язик червоний і припухлий. При всіх хворобах травного тракту змінюється відчуття смаку, бо язик — це та його частина, яка добре демонструє стан шлунка і кишковика.
Різні нерівності, тріщини, дефекти поверхні також можуть бути свідченням певних хвороб, тому при перших таких ознаках варто звернутись до лікаря.
Де болячки? На носі!
Тепер подивимось на ніс. Якщо шкіра неприродно білувата — можливо, це глисти, зеленувато-синя — хвороби шлунко-кишкового тракту, червонувата — хвороби селезінки, коричнуватий — виснаження нервової системи, перевтома, білувата при тому, що кінчик носа набряклий, — серцево-судинні хвороби.
Далі черга за шкірою повік і навколо них. Набряк верхніх повік трапляється при жовчно-кам'яній хворобі. Набряклі верхні повіки з синюшністю — підозра на серцево-судинну недостатність. Набряк блідих нижніх повік буває при хворобах нирок. Сірі напівкола під очима можуть свідчити про зовнішнє чи внутрішнє отруєння (глисти, хвороби кишковика), перевтому. Набряк верхніх і нижніх повік разом зі згладженістю контурів обличчя (легкий, проте помітний загальний набряк) трапляється при алергії і часто супроводжується підвищеною чутливістю до світла (біль, сльози на світлі). Алергіків також часто викривають червоні зсередини повіки.
Отож слідкуйте за своєю шкірою і не хворійте!
← Повернутися