А ЗАМІСТЬ ЛІКАРЯ —ДЗЕРКАЛО...

ПОДИВІТЬСЯ НА СВІЙ ЯЗИК, ШКІРУ ТА ПОВІКИ — І ПОБАЧИТЕ ВСІ СВОЇ ХВОРОБИ

Скажи: «А-а-а...»

      Часто для того, щоб знайти тривожну ознаку нездоров'я, не треба консультуватись із лікарем. Достатньо уважно оглянути кілька власних «проблемних» зон.

      Отже, спершу подивимось на язик. Він повинен бути блідорожевим, матовим — це через ороговіння мікроскопічних сосочків на його поверхні. Серединний рівчачок «відповідає» за стан хребта, і якщо є якийсь патологічний вигин, то рівчачок не буде прямим. Якщо дитина постійно рухається, її поставу важко оцінити, зате за формою рівчачка на язиці — все буде видно.

      Поверхня язика має ділянки, що відповідають «топографії» органів тіла людини. За шию «відповідає» кінчик язика, а корінь язика співвідносять із нижньою частиною тіла. За цим принципом легко знайти зону серця — далі від кінчика і праворуч від середньої лінії. За наявності різних хвороб місця, відповідні певним органам, змінюються: чи то злущується шар ороговіння з сосочків, від чого з'являється червона пляма, чи ороговіння стає надмірним.

      Загальне ж почервоніння (оголення) язика трапляється при хворобах крові, дефіциті заліза та вітаміну В12.

      При залізодефіцитній анемії язик має сіруватий відтінок. Язик «полуничний» — з червоними бубками, як на цій ягоді, — ознака глистяного ураження. При шлунково-кишкових хворобах завжди існує наліт — при закрепах коричневий, при гастриті із зниженою кислотністю — жовтуватий, при гастриті з підвищеною кислотністю нальоту немає, проте весь язик червоний і припухлий. При всіх хворобах травного тракту змінюється відчуття смаку, бо язик — це та його частина, яка добре демонструє стан шлунка і кишковика.

      Різні нерівності, тріщини, дефекти поверхні також можуть бути свідченням певних хвороб, тому при перших таких ознаках варто звернутись до лікаря.

  Де болячки? На носі!

      Тепер подивимось на ніс. Якщо шкіра неприродно білувата — можливо, це глисти, зеленувато-синя — хвороби шлунко-кишкового тракту, червонувата — хвороби селезінки, коричнуватий — виснаження нервової системи, перевтома, білувата при тому, що кінчик носа набряклий, — серцево-судинні хвороби.

      Далі черга за шкірою повік і навколо них. Набряк верхніх повік трапляється при жовчно-кам'яній хворобі. Набряклі верхні повіки з синюшністю — підозра на серцево-судинну недостатність. Набряк блідих нижніх повік буває при хворобах нирок. Сірі напівкола під очима можуть свідчити про зовнішнє чи внутрішнє отруєння (глисти, хвороби кишковика), перевтому. Набряк верхніх і нижніх повік разом зі згладженістю контурів обличчя (легкий, проте помітний загальний набряк) трапляється при алергії і часто супроводжується підвищеною чутливістю до світла (біль, сльози на світлі). Алергіків також часто викривають червоні зсередини повіки.

      Отож слідкуйте за своєю шкірою і не хворійте!


Повернутися
19.09.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…