А ЗАМІСТЬ ЛІКАРЯ —ДЗЕРКАЛО...

ПОДИВІТЬСЯ НА СВІЙ ЯЗИК, ШКІРУ ТА ПОВІКИ — І ПОБАЧИТЕ ВСІ СВОЇ ХВОРОБИ

Скажи: «А-а-а...»

      Часто для того, щоб знайти тривожну ознаку нездоров'я, не треба консультуватись із лікарем. Достатньо уважно оглянути кілька власних «проблемних» зон.

      Отже, спершу подивимось на язик. Він повинен бути блідорожевим, матовим — це через ороговіння мікроскопічних сосочків на його поверхні. Серединний рівчачок «відповідає» за стан хребта, і якщо є якийсь патологічний вигин, то рівчачок не буде прямим. Якщо дитина постійно рухається, її поставу важко оцінити, зате за формою рівчачка на язиці — все буде видно.

      Поверхня язика має ділянки, що відповідають «топографії» органів тіла людини. За шию «відповідає» кінчик язика, а корінь язика співвідносять із нижньою частиною тіла. За цим принципом легко знайти зону серця — далі від кінчика і праворуч від середньої лінії. За наявності різних хвороб місця, відповідні певним органам, змінюються: чи то злущується шар ороговіння з сосочків, від чого з'являється червона пляма, чи ороговіння стає надмірним.

      Загальне ж почервоніння (оголення) язика трапляється при хворобах крові, дефіциті заліза та вітаміну В12.

      При залізодефіцитній анемії язик має сіруватий відтінок. Язик «полуничний» — з червоними бубками, як на цій ягоді, — ознака глистяного ураження. При шлунково-кишкових хворобах завжди існує наліт — при закрепах коричневий, при гастриті із зниженою кислотністю — жовтуватий, при гастриті з підвищеною кислотністю нальоту немає, проте весь язик червоний і припухлий. При всіх хворобах травного тракту змінюється відчуття смаку, бо язик — це та його частина, яка добре демонструє стан шлунка і кишковика.

      Різні нерівності, тріщини, дефекти поверхні також можуть бути свідченням певних хвороб, тому при перших таких ознаках варто звернутись до лікаря.

  Де болячки? На носі!

      Тепер подивимось на ніс. Якщо шкіра неприродно білувата — можливо, це глисти, зеленувато-синя — хвороби шлунко-кишкового тракту, червонувата — хвороби селезінки, коричнуватий — виснаження нервової системи, перевтома, білувата при тому, що кінчик носа набряклий, — серцево-судинні хвороби.

      Далі черга за шкірою повік і навколо них. Набряк верхніх повік трапляється при жовчно-кам'яній хворобі. Набряклі верхні повіки з синюшністю — підозра на серцево-судинну недостатність. Набряк блідих нижніх повік буває при хворобах нирок. Сірі напівкола під очима можуть свідчити про зовнішнє чи внутрішнє отруєння (глисти, хвороби кишковика), перевтому. Набряк верхніх і нижніх повік разом зі згладженістю контурів обличчя (легкий, проте помітний загальний набряк) трапляється при алергії і часто супроводжується підвищеною чутливістю до світла (біль, сльози на світлі). Алергіків також часто викривають червоні зсередини повіки.

      Отож слідкуйте за своєю шкірою і не хворійте!


Повернутися
19.09.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...