РЕЦЕПТ ВІД ДІЄТОЛОГА: ТОМАТОТЕРАПІЯ

Оксана Скиталінська, лікар-дієтолог, про овочі говорить лише у найвищому ступені порівняння. Наразі вона пропонує корисний і дуже смачний напій — осінній томатно-перцевий сік-смузі.

«Знаєте, чим корисний осінній томатно-перцевий сік-смузі? Усім, — відповідає лікар на власне ж запитання. — От відсьогодні 10-12 днів (на зразок лікування мінеральними водами) щодня випивайте хоча б склянку цього напою».

У тих, хто має проблеми з «поганим» холестерином, шкірою (лущиться, сохне, червоніє), судинами («сіточка» під шкірою, варикоз), із зайвою вагою, після цього курсу томатотерапії їх стане менше або й зникнуть зовсім.

«Чому? Бо помідори та перець червоний солодкий багаті знаменитим каротиноїдом лікопеном (лікопіном — називають по-різному), вітаміном С, та іншими біологічними і дуже активними речовинами. Помідори корисні для печінки, оздоровлюють її клітини, і печінка краще очищує організм, виробляє антиоксиданти для боротьби з надмірною кількістю вільних радикалів. Як результат: матимете свіжу і гладеньку шкіру, легкість у животі, гарний зір, міцний сон. Зрештою, це смачно. Додайте чайну ложку оливкової олії (для кращого засвоєння каротиноїдів), сіль, трошки соку лимону (необов’язково) і негайно випийте», — радить лікар.

 


Повернутися
19.09.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…