ЯК ТЕРНОПІЛЬСЬКА «ФІРА» НА «Х-ФАКТОР» ЗАЇХАЛА

«Який канал не включи -усюди тернополяни», жартують нині у ФМТ. А й справді, наші талановиті земляки встигли не в одному шоу «засвітитися», не одну сцену підкорити. Але потік тернопільських талантів, які штурмують різноманітні талант-шоу, не міліє. «Вїхати» просто на Олімп музичного шоу-бізу вирішили і тернопільські музиканти з гурту «Фіра». Тим більше, що свій «транспортний» засіб, готовий їх  на цей Олімп тягнути, у них уже є!  У рідному місті гурт добре знають і щиро люблять, і час для «Фіри» освоювати нові горизонти  уже давно настав.  І «Фіра» поїхала на Київ!

– Ми разом вже сім років. Разом працюємо, разом відпочиваємо…постійно разом – спільні репетиції, в гості один до одного ходимо. «Фіра» – це вже сім’я, – зізнається солістка гурту Ірина Музика. – На «Х-Фактор» ми прийшли, бо впевнені, що в Україні немає музиканта, який, співаючи в себе вдома, не мріяв би про цю сцену.

На сцені талант-шоу «Фіра» виконала українську народну пісню «Ой у вишневому саду». Переповідати як співала Іра і грала «Фіра» — заняття невдячне, тож просто зазначимо: зал аплодував стоячи!. Так  тернопільський гурт «Фіра» виборов право на участь у всеукраїнському співочому шоу «Х-фактор 6». Не обійшлося, щоправда, без дражливих моментів-розкритикувавши, на їх думку, не найкраще аранжування пісні, судді напівжартома-напівсерйозно запропонували Ірі Музиці продовжити участь у шоу  самій. «Ні, «Фіра повинна мати чотири колеса», - заперечила дівчина, а на зауваження, що музикантів на сцені п’ятеро, відразу ж знайшлося: «Я за коня…»  Але жарти-жартами, а не взяти у шоу ТАКИЙ гурт було в просто злочином. Отож, усі судді, окрім Кондратюка, сказали нашим землякам заповітне ТАК.

«За таку філігранну популяризацію народної пісні і українства, як такого, я не можу сказати вам ні. Це чудово. Це шикарно. Це було фантастично. Дякую вам», – сказав один із суддів шоу, фронтмен гурту Бумбокс Андрій Хливнюк.

 Попереду у «Фіри» ще багато «кілометрів» роботи, кілька відбіркових турів, проте тернополяни в соцмережах вже вибухнули підтримкою.


Повернутися
19.09.2015
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.