ВІД СЕМИ НЕДУГ ДОПОМАГАЄ ЗВИЧАЙНА ЦИБУЛЯ
Недарма багато наших земляків ніколи не сідають обідати без цибулі: взимку ріпчастої, а з весни і до пізньої осені — зеленої. В ній, кажуть люди, найбільше корисних, цілющих речовин. Напевно, кожен iз нас мав нагоду в цьому переконатися.
У цибулі — цілий букет вітамінів: А, В1, В2, В9, С, РР... Її успішно вживають як протицинготний та сечогінний засіб. Фітонциди, які містяться в цьому овочі, здатні вбивати хвороботворні мікроби. Тому він такий ефективний при лікуванні грипу, застуди.
Народна медицина радить при грипі тампони, просочені цибулиним соком, вкладати в ніздрі на 15 хвилин тричi —уранці, вдень і ввечері.
Нав'язливий кашель, бронхіт і навіть кашлюк лікують у такий спосіб: 500 грамів обчищеної і подрібненої цибулі, 50 грамів меду, 400 грамів цукру варять в 1 літрі води на слабкому вогні протягом трьох годин. Потім охолоджують і вживають щодня 4—6 столових ложок суміші. Запалення горла усувають за допомогою кашки: натерти цибулю і яблуко в рівних пропорціях, мед за смаком. 2—3 чайних ложки на день.
При атеросклерозі судин головного мозку також варто з'їдати суміш із свіжого цибулиного соку з медом — одну чайну ложку щогодини. Таку ж суміш іноді рекомендують лікарі хворим на діабет як підтримуючий засіб.
Старі люди кажуть, що цибулю, запечену в тісті чи зварену в молоці, добре використовувати як компрес при наривах, фурункулах. Свіжою натертою цибулею не зайве змастити свіжі синці, забиті місця. Пам'ятайте: велику кількість цибулі не можна їсти тим, хто має хронічні хвороби нирок та печінки. Будьте здорові і не хворійте!
Солодкі ліки
Звичайна морква містить не тільки каротин для очей, а й антиракову речовину — фалькаринол
Його корисну дію недавно «вирахували» британські вчені, повідомляє inopressa.ru. Свою гіпотезу фахівці Університету Н'юкасла та Данського інституту агрономії перевірили на лабораторних тваринах. Під час експерименту в раціон однієї групи пацюків, які мали передракові пухлини, додавали сиру моркву, другої — сам фалькаринол, а решта вживала звичайний харч.
За 18 тижнів з'ясувалось, що у пацюків, які сиділи на морквяній і фалькариноловій дієті, виникло на третину менше ракових пухлин, ніж у тих тварин, які харчувались, як завжди.
Так остаточно з'ясували, що за антиракову властивість моркви відповідає фалькаринол. Ця речовина містится також у женьшені. Раніше про фалькаринол було відомо, що він має фунгіцидні (протигрибкові) властивості. Якраз він захищає моркву від гниття.
Як сказав один із дослідників, доктор Кристен Брандт: «Ми вже знаємо, що морква корисна і може скорочувати ризик розвитку раку, але до останнього часу не знали, яка саме речовина коренеплоду має такі особливі властивості».
← Повернутися