Піст без молитви – просто дієта…
Головна мета цього посту — підготовка душі і тіла до святкування Великодня. Біблійна легенда свідчить, що Спаситель постив у пустелі протягом сорока днів, а Великий піст створений, щоб віруючі не забували про це. У 2015 році піст починається у понеділок, 23 лютого, а закінчується 12 квітня, на Пасху. Неділю, що передує першому дню Великого посту, називають Прощеною.
Піст, зазначає настоятель церкви Святого Миколая, що у Миколаївському районі, отець Степан Цихуляк- це не просто період, коли люди обмежують себе в їжі, інакше немає ніякої різниці між постом і дієтою. - Це особливий стан душі, можна сказати — духовний подвиг. Не можна лаятися, сваритися, скандалити, брехати, грубіянити, вживати лайливі слова - навіть у думках. Це час стриманості, покаяння і милосердя. Покаяння — це переоцінка свого світогляду і життя. Коли ми усвідомлюємо, аналізуємо свої вчинки, розглядаємо їх у світлі Божих заповідей і Божої любові до нас і бачимо, що саме в нашому житті потрібно змінити на краще і куди рухатися далі. Під час посту ми можемо змінитися і стати кращими. Заздрість і прокльони не допоможуть, навіть якщо не їсти м’яса.
Починати піст з образою і гіркотою в душі не можна. Саме тому існує Прощена неділя, коли можна помиритися з тими, кого образили, попросити прощення навіть у померлих і зі спокійною душею почати піст. Нехай у хаті буде мир – між невістками, зятями, тестями, свекрами. Нехай буде мир у нашій зболеній Україні. У час Великого посту будемо молитися за мир у нашій країні щодня, в думках звертатимемося до Господа Бога кожної хвилини, будемо просити, щоб не гинули більше люди у цій непотрібній війні.
← Повернутися