«ТЕПЛІ» КРЕДИТИ

ДЕРЖАВА ТРОХИ ВІДШКОДОВУЄ ЗА ВІКНА І КОТЛИ

Тарифи на житлово-комунальні послуги, які стрімко повзуть угору, неабияк вдарили по гаманцях українців. Чим ближче початок опалювального сезону, тим люди більше переймаються: на чому зекономити, аби взимку розплатитися за опалення. Хтось уже зараз відкладає гроші, хтось побіг оформляти субсидії, а хтось встановлює енергоефективний котел чи нові вікна.

У цьому році Кабмін виділив 344 мільйони гривень на Програму компенсацій частини витрат на утеплення будинків. Запроваджує її Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України спільно з «Ощадбанком» та «Укргазбанком». Узагалі 80% житлового фонду України потребує термомодернізації, уточнює голова Держенергоефективності Сергій Савчук. За його словами, уряд залучив до програми й субсидіантів, які отримати 70 відсотків компенсації від держави на придбання котла чи матеріалів для утеплення власної квартири або будинку.

Скептики кажуть, що українці масово не зможуть скористатися кредитами, оскільки мешканцям сіл чи маленьких міст буде складно розрахуватися за кредитом на заміну газових котлів. «Якщо ви виплатите “тіло» кредиту на 80 відсотків, лише тоді держава вам компенсує 20. І тут ви забуваєте про відсотки в банку. Тобто таке задоволення можуть собі дозволити люди з нормальними статками», — каже директор Інституту міста Олександр Сергієнко. Утім попит на кредити все ж є. В «Ощадбанку» розповіли, що наприкінці серпня фінансова установа вийшла на рекордний показник — щодня видають понад 450 «теплих» кредитів за програмою «Ощадний дім».

Доля «Ощадбанку» серед банків-учасників цієї програми становить близько 90 відсотків. Із моменту старту програми у жовтні 2014 року банк видав 21 406 кредитів на загальну суму 360 мільйонів гривень. «За цією програмою люди отримують суттєву державну підтримку, яка становить, відповідно, 20, 30 відсотків, а для осіб, яким призначено субсидію, — 70 відсотків суми кредиту, залученого на придбання негазових котлів та енергоефективного обладнання або матеріалів», — розповідає керівник прес-служби управління маркетингу, реклами та зв’язків iз громадськістю банку Ірина Колосовська. Вона запевняє, що кількість відмов у видачі кредитів мізерна, а основна причина відмови — негативна кредитна історія позичальника. Якщо ж клієнт раніше не мав проблем із виплатою кредитів та має необхідний пакет документів — прийняття рішення щодо можливості кредитування та видача кредиту відбуваються упродовж одного дня.

«Узяли з чоловіком кредит на твердопаливний котел за майже 10 тисяч гривень, — ділиться жителька Збаражчини пані Ніна. — Оплатили початковий внесок у магазині, в банку надали всі необхідні документи (паспорт, податковий номер, документ про отримані доходи за 6 місяців, рахунок-фактуру на товар. ) й оформили кредит. Відшкодування будуть нараховуватися на наш поточний рахунок». Місцева влада також виділила кошти на погашення банківського кредиту жінки.


Повернутися
10.09.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.