І НІЯКОЇ СОДИ!

АБИ ЕФЕКТИВНО ПОДОЛАТИ ПЕЧІЮ, ВАЖЛИВО ЗНАТИ ОСНОВНІ ФАКТИ І РОЗВІЯТИ МІФИ ПРО НЕЇ

 

Факт №1. Неправильне харчування може стати причиною печії

Справді, однією з найчастіших причин, що провокують печію, є неправильне і нерегулярне харчування. Такі негативні фактори, як переїдання, перекуси на ходу, вживання великої кількості газованих напоїв, кислих, солодких і жирних продуктів, гострих і смажених страв, а також надмірне захоплення кавою можуть спровокувати печію. Майте на увазі, що спричинити цю неприємність здатні алкоголь і паління. А також деякі медичні препарати і піднімання вантажів, нагинання або горизонтальне положення після їжі.

 

Факт №2. Надмірна вага сприяє виникненню печії

Лікарі звернули увагу, що серед людей, які страждають ожирінням, мають надмірну вагу печія зустрічається дуже часто. Фахівці пов’язують це з тим, що саме зайві кілограми є одним із основних факторів ризику виникнення шлунково-кишкового рефлюксу і розвитку гастроезофагеальної рефлюксної недуги, яку прийнято вважати основною причиною печії. Тому шукайте спосіб повернути вагу до норми.

 

Міф №1. Печія виникає тільки при підвищеній кислотності

Це не так, стверджують лікарі. Насправді печія може виникати як у випадку підвищеної, так і нормальної кислотності шлункового соку. Для того, аби вона розвинулася, достатньо невеликої кількості соляної кислоти, яка є в шлунковому сокові при будь-якій кислотності.

 

Міф №2. Печію можна ефективно усунути за допомогою харчової соди

Цього не можна робити в жодному разі: так лише зашкодите організму, наголошують лікарі. При печії сода може дати лише тимчасове полегшення. Після її вживання відбувається так званий кислотний рикошет. Це явище виникає внаслідок вживання соди — як реакція на швидке виведення вуглекислоти в шлунку, що спричиняє активацію секреції соляної кислоти. Після вживання соди печія справді тимчасово минає, але потім посилюється знову. Тому краще використовувати спеціальні лікарські засоби — антациди, які здатні нейтралізувати соляну кислоту й усунути неприємні «пекучі» симптоми.

 

Отже, враховуючи тільки достовірні факти, можна швидко усунути печію і попередити її рецидиви. Якщо печія докучає регулярно і має стійкий перебіг, необхідно звернутися до лікаря.


Повернутися
02.09.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…