І НІЯКОЇ СОДИ!

АБИ ЕФЕКТИВНО ПОДОЛАТИ ПЕЧІЮ, ВАЖЛИВО ЗНАТИ ОСНОВНІ ФАКТИ І РОЗВІЯТИ МІФИ ПРО НЕЇ

 

Факт №1. Неправильне харчування може стати причиною печії

Справді, однією з найчастіших причин, що провокують печію, є неправильне і нерегулярне харчування. Такі негативні фактори, як переїдання, перекуси на ходу, вживання великої кількості газованих напоїв, кислих, солодких і жирних продуктів, гострих і смажених страв, а також надмірне захоплення кавою можуть спровокувати печію. Майте на увазі, що спричинити цю неприємність здатні алкоголь і паління. А також деякі медичні препарати і піднімання вантажів, нагинання або горизонтальне положення після їжі.

 

Факт №2. Надмірна вага сприяє виникненню печії

Лікарі звернули увагу, що серед людей, які страждають ожирінням, мають надмірну вагу печія зустрічається дуже часто. Фахівці пов’язують це з тим, що саме зайві кілограми є одним із основних факторів ризику виникнення шлунково-кишкового рефлюксу і розвитку гастроезофагеальної рефлюксної недуги, яку прийнято вважати основною причиною печії. Тому шукайте спосіб повернути вагу до норми.

 

Міф №1. Печія виникає тільки при підвищеній кислотності

Це не так, стверджують лікарі. Насправді печія може виникати як у випадку підвищеної, так і нормальної кислотності шлункового соку. Для того, аби вона розвинулася, достатньо невеликої кількості соляної кислоти, яка є в шлунковому сокові при будь-якій кислотності.

 

Міф №2. Печію можна ефективно усунути за допомогою харчової соди

Цього не можна робити в жодному разі: так лише зашкодите організму, наголошують лікарі. При печії сода може дати лише тимчасове полегшення. Після її вживання відбувається так званий кислотний рикошет. Це явище виникає внаслідок вживання соди — як реакція на швидке виведення вуглекислоти в шлунку, що спричиняє активацію секреції соляної кислоти. Після вживання соди печія справді тимчасово минає, але потім посилюється знову. Тому краще використовувати спеціальні лікарські засоби — антациди, які здатні нейтралізувати соляну кислоту й усунути неприємні «пекучі» симптоми.

 

Отже, враховуючи тільки достовірні факти, можна швидко усунути печію і попередити її рецидиви. Якщо печія докучає регулярно і має стійкий перебіг, необхідно звернутися до лікаря.


Повернутися
02.09.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...