КРЕДИТНІ ШАХРАЇ «РОЗВЕЛИ» ТЕРНОПОЛЯН НА МІЛЬЙОН

Прокуратура області викрила шахраїв, які два роки видурювали у людей гроші за «привабливі» кредити.

Оголошеннями «Гроші швидко! Без довідки про доходи!» або «Довгостроковий кредит з нульовим відсотком» вже нікого не здивуєш. У ЗМІ вже не раз попереджали, як виявити «кредитні лохотрони», за якою схемою вони працюють, які договори пропонують і що кредити вони насправді не видають. Втім, наївних тернополян не меншає.

Так, упродовж 2014-2015 років до фірми, яка діяла під виглядом кредитної спілки, звернулося понад 100 жителів Тернопільщини, проте ніхто з них обіцяної позики так і не отримав.

Зокрема, кредитори обіцяли потенційним клієнтам видати грошову позику на вигідних умовах і, як правило, без будь-яких документів про доходи, але за умови, що вони попередньо сплатять перший грошовий внесок. До «добродіїв» звертались люди, які терміново потребували грошей, але не могли отримати кредит у банку або іншій фінустанові. Як результат, ні чужих, ні власних грошей вони не отримали.

Встановлено, що четверо учасників злочинної групи, використовуючи офісне приміщення у місті Тернополі й пропонуючи швидке оформлення кредиту, «нагріли» довірливих тернополян на майже 1 млн. грн.

Поки що прокуратура Тернопільської області повідомила про підозру у шахрайстві лише організатору злочинної групи. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.


Повернутися
02.09.2015
Категорія: Кримінал
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...