ЯК ПРАВИЛЬНО ЗБЕРІГАТИ ЦИБУЛЮ
Цибуля-ріпка пізніх сортів зберігається до лютого-березня, а іноді і набагато довше. Важливо знати нехитрі правила її зберігання. І це стосується не тільки цибулі, вирощеної на власній ділянці, а й купленої з запасом на зиму.
ОСЬ ОСНОВНІ ПРАВИЛА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЦИБУЛІ:
1. Добре просушіть цибулю. Можна розкласти на деку і сушити на батареї — щоб температура була приблизно +24 … + 26 ° C. Зазвичай вистачає 10-15 днів, щоб цибуля остаточно висохла. В цей час потрібно не забувати її ворушити і перевертати.
2. Цибулю дуже добре зберігати в косах або вінках (кому як зручніше плести). Тільки дуже важливо перед плетінням переконатися, що листя вже добре просохло — інакше може утворитись гниль. Якщо листя занадто тонке й сухе, переплетіть їх шпагатом або вузькою тасьмою. У такому вигляді цибуля може зберігатися навіть вдома.
3. Якщо вважаєте за краще не підвішувати, а закладати цибулю на зберігання (наприклад, в ящики або кошики), перо краще обрізати, залишивши приблизно 3-4 см від головки. І ще раз перебрати, щоб не закладати на зберігання головки з пошкодженнями.
4. Зберігати цибулю потрібно в сухому, прохолодному приміщення. Ідеальне місце зберігання — горище приватного будинку (при температурі від 0 до +2 градусів). Або навіть комора звичайної міської квартири — як правило, взимку там сухо і тепло.
У більш вологому приміщенні (наприклад, підвалі) потрібно поставити поряд з цибулею сорбенти — золу, тирсу, які будуть вбирати надлишок вологи.
5. Найкраще зберігаються не великі головки, а середнього розміру. Тому в першу чергу їжте пошкоджені і дрібні цибулинки, потім з’їдайте найбільші. А середні (5-6 см) мають шанс дожити навіть до червня, коли виростає зелена цибуля.
І не забувайте раз на місяць перебирати цибулю, щоб вчасно відбирати ті які починають гнити (або просто висохлі) екземпляри. — Інакше ризикуєте втратити весь урожай.
← Повернутися