Владі – кредити, а нам за газ більше платити

«МВФ вирішив збільшити розмір фінансової допомоги Україні на 17,5 мільярдів євро і тим самим врятував виснажену війною країну від банкрутства. Однак ця підтримка може «дорого обійтися» українським політикам», - пише видання Newsweek, нагадуючи, що фінансові труднощі України великою мірою пов’язані з війною проти проросійських терористів в Донбасі, яка щодня обходиться у 8 мільйонів доларів, повідомляє ZN,UA.

Експерт Лондонської школи економіки з питань міжнародних стратегій і дипломатії Девід Кадіер прокоментував, що зараз допомога МВФ виділяється під серйозні реформи. Тож перед політичною елітою України постають такі ж ризики.

«Довгий час проблемою лишався енергетичний сектор. Реформування цього сектору означає підвищення цін на газ для українців, тож це дорого обійдеться уряду України. Чи зможе Порошенко зараз провести реформи? Якщо в
твоїй країні триває війна, буде дуже
складно реформувати її», - додав
британський експерт.
Він порівнює нову угоду з МВФ, яку отримав Київ, з тією, яку фонд пропонував екс-президенту Віктору Януковичу у січні 2014 року.

«Тоді Януковичу доводилося обирати між грошима від Росії з сумнівними умовами, і пакетом допомоги МВФ, яка передбачала серйозні реформи. Він подумав тоді: «Якщо і оберу МВФ, мені доведеться провести реформи, а це значить, що ціни для українців зростуть». Це могло поставити хрест на його переобранні, тому він взяв російські гроші», - нагадує Кадіер.

Як відомо, МВФ оголосив про виділення нового пакету допомоги для України в той же день, коли в Мінську Ангела Меркель, Франсуа Олланд і Петро Порошенко домовилися з Путіним про перемир’я в Донбасі.


Повернутися
19.02.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...