РЕКОРДНА ПРОЩА!

 

ЗА МИР ДЛЯ УКРАЇНИ У ЗАРВАНИЦІ МОЛИЛИСЯ 120 ТИСЯЧ ПРОЧАН

Тисячі вірян минулих вихідних у Зарваниці просили у Господа миру та спокою для України. Загалом на прощі побували українці із різних областей, в тому числі з Донеччини. Як сказав Тернопільсько-Зборівський митрополит Василь Семенюк, цього року відвідали святе місто 120 тисяч прочан, які добиралися, як власним транспортом, так і пішою ходою.

Рекордна кількість прочан із різних куточків країни здолали сотні кілометрів пішки, аби поклонитися чудотворній іконі Богородиці та напитися святої води з цілющого джерела.
Цьогорічна проща була присвячена святкуванню 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького та молитві за мир в Україні. У ній взяли участь військовослужбовці, волонтери, родини бійців, які перебувають у зоні АТО та близькі загиблих.
У Зарваницю прибули понад сто парафіян з Одеси. За словами їх настоятеля отця Миколи Слободяна, чимало людей приїхали на Західну Україну із вдячності, адже знають, що багато хлопців звідси захищають нашу країну на Сході.
– Сьогодні тут ми відчуваємо, що Бог нас не залишає. Ми можемо молитися, вірити, а ще потрібно щоденно працювати над собою і робити свій вклад у розбудову нашої держави, – додав священик.
Під час прощі у святому місці можна було зустріти людей різних національностей, віросповідання, віку. Кожен знаходить тут щось для себе та поринає в особливу атмосферу духовності, щирості та Божої благодаті. Завітали у Зарваницю і паломники зі Сходу.
Разом із друзями прочани проїхали сотні кілометрів, аби поклонитися святим місцям на Західній Україні і об’єднатися у спільній молитві.
У Богослужінні взяли участь Блаженніший Святослав та близько 300 священиків. На паломництво прибули духовні отці з Канади, США та Італії, які висловили слова підтримки і солідарності з українським народом.
На початку урочистої літургії військові випустили в небо білих голубів, які символізують мир в Україні.
Під час прощі освятили каплицю-пам’ятник св. Юрія Переможця на честь Героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули під час АТО. У каплиці встановлено меморіальний знак з екраном, на якому в інтерактивному форматі під час набору літер відображаються прізвища, імена з невеличкою біографічною довідкою про загиблих Героїв. Загалом, тут буде інформація про більше, ніж 2,5 тисячі осіб. «Каплиця не має аналогів в Україні, – наголосив Степан Барна. – Це є свідченням того, що ми пам`ятаємо подвиг кожного, хто віддав своє життя заради України».
«Сьогодні багато наших Героїв зникли безвісти, і ніхто не знає, де вони поховані, – зазначив владика Василій Семенюк. – Тому  це – символічна могила всім воїнам. Тут, дорога матусю, ти будеш молитися за свого сина, а ви, дорогі діти, – за свого батька».


Повернутися
23.07.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.