У Збаражі зустріли надгробний хрест з могили Степана Бандери у Мюнхені

Пам’ятний знак, який важить понад тонну, а також особистий сейф Провідника ОУН привіз збаражанин, давній друг сім”ї Степана Бандери Володимир Корнатий. Згодом хрест доставлять в історико-меморіальний музей провідника ОУН у Cтарому Угринові на Івано-Франківщині. Чоловік розповів, що рішення передати надгробний хрест у музей в Старому Угриневі на Івано-Франківщтні прийняли внуки та зять Степана Бандери Андрій Куцан.  Нагадаємо, у травні цього року вандали, яких доблесна німецька поліція так і не знайшла, повалили надгробний хрест і намагалися розбити кам’яний постамент на могилі Степана Бандери у Мюнхені. Представники української діаспори у Німеччині, серед яких є й вихідці із Збаражчини, вирішили перевезти повалений хрест у музей Бандери на Франківщину. Рішення прийняли у зв’язку із встановленням нового пам’ятника на могилі Степана Бандери.

Випадки вандалізму на могилі провідника траплялися і раніше. Ворог боїться навіть мертвого українського патріота.
 

Повернутися
02.07.2015
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.