Зарваниця кличе…

18—19 липня Марійський духовний центр у Зарваниці, що на Тернопіллі, прийматиме десятки тисяч вірян під час Всеукраїнської прощі. Цього року тут молитимуться за мир і спокій в Україні. А ще цю визначну релігійну подію присвятили 150-річчю від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького.

До Чудотворного місця з’їдуться з усіх усюд України, зокрема зі столиці, Одеси, Харкова, Чернігова, не кажучи вже про прочан із сіл і міст Тернопільщини, Львівщини, Прикарпаття, Хмельниччини. Традиційно понад тисяча осіб пішою ходою вирушить до Зарваниці з Тернополя.  

У прощі візьмуть участь і двадцять єпископів — громадян США, Канади, Італії, інших європейських країн. Для тих, хто через різні обставини не зможе помолитися безпосередньо в святому місці, запланували трансляцію Всеукраїнської прощі наживо.

Нині у Зарваниці закінчують зводити каплицю на вшанування пам’яті українських воїнів, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції. Цю  споруду відкриють та освятять під час прощі.
 

Повернутися
02.07.2015
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.