Звернення Андрія Закревського №23

Вам ще не набридли багатоголосі хори «всепропальщиків», фальцетні істерики, плачі і депресії від найзапекліших панікерів?  «Зрада, зрада, нас зливають!» – ці медіавіруси, які по суті не мають змісту, але спонтанно розповсюджуються у повідомленнях та репостах, набули «популярності» в Україні недаремно. Більш, ніж рік війни, яка виснажує усі ресурси країни, равликовий рух реформування економіки, емоційна втома – все це призводить до того, що пересічний українець відчуває себе спустошеним і зрадженим.  

Пригнічена фейсбук-стресом масова свідомість шукає винних. І знаходить. Забуваючи, що влада в принципі знаходиться у наших руках. «Продажних депутатів» обираємо ми, наприклад. Ми ж і відповідаємо за тих, кого обрали. Під час Революції Гідності люди протестували проти  покірного рабства, проти мовчання, проти терпіння, проти стадного голосування, проти сліпої віри в політиків, проти чинопочитанія. Вона — наша Революція — ще не закінчилася.

Але ми вже точно  не зможемо жити в совєтсько-путінському зоопарку, де годують за розкладом. Ми щасливі, що вирвалися з цього мордору. Ми навіть самі не усвідомлюємо, в який розкішний час живемо. Ми власноруч творимо свою новітню історію. Наново пізнаємо притуплене поняття патріотизму. Гостро відчуваємо невидимий зв’язок із землею, яку не цінували останні 25 років. На молекулярному рівні переживаємо трепетні моменти асоціації з українським як чимось  потужним, модним, унікальним. Тому режим «все пропало-зрада-нас-зливають» є глибоко деструктивним та ірраціональним по суті. Може, варто вже включати режим «перемога»? Ми маємо право на оптимізм. Ми не маємо права програти.

 

Повернутися
02.07.2015
Категорія: Колонка Андрія Закревського
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...