Як боротися з попелицею в саду
Попелиця завдає відчутної шкоди садовим рослинам. Особливо шкідлива її літня поява — у середині липня, коли вже не можна застосовувати отрутохімікати. Що ж робити?
Зелена яблунева попелиця
Пошкоджує яблуню (частіше молоді дерева), айву, грушу, горобину і глід. У результаті її «діяльності» молоде листя і верхівки пагонів зморщуються або скручуються, а потім засихають.
Смородинова листова тля
Пошкоджує листя червоної і білої смородини, через що на них утворюються жовтуваті або червонуваті галли. При великій кількості шкідників зменшуються прирости, а самі кущі помітно слабшають.
Сіра яблунева попелиця
Поселяється на дорослих деревах яблуні. Пошкоджені листя загортаються донизу, утворюючи щільні зморшкуваті валики вишневого або жовтувато-червоного кольору. Яйця зимують під лусочками кори штамба і товстих гілок дерева.
Сливова попелиця
Блідо-зелена, покрита восковидним пушком. Шкідники поселяються на нижній стороні листя і висмоктують з них сік. В результаті утворюються зовнішні здуття (галли) жовтуватого або червонуватого кольору, листя скручуються, пагони викривляються і через деякий час гинуть. Зимують яйця шкідника на молодих пагонах сливи.
Заходи боротьби з попелицею
Для боротьби з попелицею існує багато препаратів, проте в липні-серпні, коли починає дозрівати урожай плодів і ягід, їх застосовувати ні в якому разі не можна. Тому заздалегідь подбайте, щоб залучити в сад корисних комах (наприклад, посійте або перенесіть в сад ємності з нектароносними рослинами).
Так, жуки й личинки сонечок, сірфіди, личинки мухи-журчалки можуть повністю знищити шкідника, якщо на одну особину припадає не більше 60 попелиць. Сильно уражені листя і гілки вирізайте і спалюйте.
Настій проти попелиці: 200 г подрібнених зубків часнику залити 1 л води і настоювати в закритому посуді 5 днів. Процідити і розвести водою — 300 мл настою на 10 л води.
← Повернутися