Звернення Андрія Закревського №20

Ми з вами — громадяни  України. Чи ви колись замислювалися, що це насправді таке? Я та мої колеги з видання «Яблучко» — так. Громадянин – це не той, хто щомісяця приходить в банк по зарплату. Громадянин – це той, хто робить щось для країни, створює її, працює щодня, допомагає людям, з якими він бачить своє спільне майбутнє. Громадянин — це той, хто готовий розділити відповідальність за свою країну і готовий на жертви заради спільних інтересів.  Хай навіть ці жертви на перший погляд доволі незначні. Скажімо, я принципово не даю хабарів даївцям. Для людини, котра проводить за кермом дві третіх  часу, зізнаюся, це дуже складно. Але це мій свідомий вибір. Наша журналістка не може записати дитину в садок, бо принципово проти «позолотити ручку» кому слід. ЇЇ колега, працівник видання Галина Бабій пройшла всі кола лікарняного пекла, бо не «задобрила» лікаря хабарем. Кожен повинен нести відповідальність за свою країну. Навіть якщо вона, ця відповідальність, виводить тебе із зони комфорту. Я, Андрій Закревський беру на себе відповідальність. Я як громадянин України маю своє бачення, свою позицію щодо того, як має розвиватися наша країна, яким хочу поділитися з вами, шановні читачі. Гасла, які ви прочитаєте у нинішньому випуску видання «Яблучко» — не творчий вимисел. Вони мною не лише написані, а й вистраждані. Я так живу.  А ви?

 
 

Повернутися
11.06.2015
Категорія: Колонка Андрія Закревського
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...