Па-пa, VIP-пенсія!

З 1 червня Пенсійний фонд припиняє призначати спецпенсії. Йдеться лише про припинення призначень, а не про виплати, які були до цього часу.

Спецпенсії — це виплати депутатам, міністрам, суддям і прокурорам. Нині вони у десятки разів більші, ніж ті, які отримують мільйони звичайних пенсіонерів. Відтепер «віпам» нараховуватимуть пенсії так само, як всім іншим українцям. Норма не стосується науковців та військовослужбовців

«Крамничка ВІП-пенсій закривається», — так міністр соцполітики Павло Розенко у себе на Facebook анонсує скасування спеціальних пенсій.

«з 1 червня 2015 всі пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», як всім звичайним людям», – зазначив   Розенко.

В Україні трохи менше тринадцяти мільйонів пенсіонерів. І лише 2% удостоєні спеціальних пенсій.  Згідно з даними Держстату, найвищі вони у суддів, міністрів і депутатів – у середньому близько 15 тисяч гривень. Удвічі менше нараховують фінансистам із Нацбанку. Рядовий же чиновник задовольняється пенсією удвічі вище звичайної.

У середині березня в Україні набув чинності закон про скорочення пенсій працюючим пенсіонерам, чиї пенсії перевищують 1453 грн, на 15%, а також про тимчасове скасування спецпенсій для працюючих пенсіонерів.

 У Пенсійному фонді уточнюють: відбирати раніше нараховані виплати ніхто не збирається, оскільки закон зворотної сили не має.

«Припиняється призначення. Тобто, ті пенсії, які були раніше призначені – вони будуть виплачуватись у тому ж розмірі, що і був встановлений. Просто з 1 червня фактично не діють норми щодо пенсійного забезпечення чиновників», – сказав Владислав Машкін, заступник голови правління Пенсійного фонду України.

Разом з тим, експерти підрахували: скасування спецпенсій надзвичайних сум у бюджет країни не принесе. Максимум – 7 мільярдів гривень. Це менше, ніж десята частина всього бюджету Пенсійного фонду в нинішньому році.

Нагадаємо, згідно зі змінами до бюджету, які уряд подав у Верховну Раду, в 2015 році на виплату пенсій з держбюджету виділяється на 3,9 млрд грн менше, ніж було затверджено раніше. Всього в Пенсійний фонд держбюджет перерахує 76,9 млрд грн.

Нагадаємо, 29 квітня міністр соціальної політики Павло Розенко представив нову пенсійну реформу, у рамках якої замість одного джерела фінансування пенсій повинні з’явитися три. З 2017 року планують запустити накопичувальну систему пенсійного страхування. Розенко обіцяє підвищення пенсій та соціальних виплат у грудні 2015 року.

 
 

Повернутися
04.06.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...