Урожай-2015: йдемо на рекорд!

У поточному році, за обґрунтованими, на думку експертів агенції УкрАгроКонсалт, прогнозами, урожай зернових в Україні складе 54,88 млн. т, а олійних культур – 16,83 млн. т, і це буде черговим рекордом в історії незалежної України.

Агенція відзначає, що агрометеорологічні умови росту і розвитку зернових та олійних культур під урожай 2015 в цілому були порівняно сприятливими. Зимівля пройшла успішно, а відсоток загибелі озимих посівів був на мінімальному рівні. Хоча весняне відновлення вегетації відбулося з деяким запізненням, однак затяжна весна з поступовим наростанням тепла дозволила надолужити темпи розвитку посівів.  

Літо в 2015 році теж обіцяє бути спекотним, про що свідчать, як офіційні, так і «народні» прогнози. І якщо враховувати, що в останні роки спостерігається тенденція до підвищення температури, можна з упевненістю сказати, що й це літо буде досить спекотним, і днів, коли температура переступить межу в + 30° C, буде достатньо.

Враховуючи, що погодна складова є основним фактором впливу на врожай зернових та олійних культур, аналітики, згідно з аналізом впливу погодних умов на врожай у попередні роки, виділили в цьому сенсі 2011 рік, як показовий. Він теж характеризувався сприятливою перезимівлею і теплим літом. У підсумку 2011 рік був тоді високоврожайним як для зернових, так і для олійних культур. Більше того, у згаданому році було зібрано рекордний на ті часи урожай - понад 50 млн. т зерна і 13 млн. т олійних культур.
 

Повернутися
04.06.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...