Поклав гроші на рік? Забирати раніше не можна

Верховна Рада заборонила достроково забирати кошти зі строкових депозитів.

Українці більше не зможуть бігати знімати депозити після кожної поганої новини. Якщо депозит строковий, то поки не закінчиться його термін, банк грошей не поверне, - парламент ухвалив закон про заборону дострокового зняття вкладів, ініційований Нацбанком. Щоправда, депозитних договорів, які були чи будуть укладені до набуття чинності цього закону (поки він не підписаний президентом і не опублікований — не чинний), нововведення не стосується.

Заборонити дострокове зняття депозитів хотіли ще під час кризи 2008-2009 років, але тоді обмежились лише тимчасовим мораторієм. Тепер вирішили цю норму узаконити. Так НБУ намагається стримати відтік вкладів з банківської системи, який за минулий рік сягнув майже 130 мільярдів гривень — майже третину загального депозитного портфеля.

Прийнятий законопроект не означає, що тепер будуть заборонені вклади на вимогу. Він лише чітко розмежовує депозит “на вимогу” та строковий. Адже досі такої різниці фактично не було.

 

Повернутися
28.05.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...