Протез із тризубом

Учасник АТО 20-річний Василь Пелиш зі Старого Самбора з фронту повернувся інвалідом, без правої руки. Та завдяки добродійникам з діаспори у Василя тепер є “штучна рука”, яку сам називає “гібридом механіки і електрики”.

Кошти на лікування добровольця здавали люди чи не з усієї України, зокрема жителі східних областей, де відстоював незалежність України Василь. Наприкінці серпня Василь потрапив у лігво ворога. Бандити знущалися з українського воїна, особливо розлютило їх патріотичне татуювання на тілі галичанина, яке зробив на Майдані. Один з “колорадів” побіг до танка, витягнув звідти сокиру і щосили рубонув нею при плечі, де був намальований тризуб. А потім скривавленого хлопця “сепари” кинули на танк і повезли у своє розташування, місяць утримували у полоні. Лише згодом Василя обміняли на одного з родичів ватажка сепаратистів...

Ця історія зворушила українців. Вони взялися допомогти відважному юнакові, збирали кошти на протез. Штучна  правиця для нього є зручною, нею вчиться робити перші рухи, ворушить  “пальцями”, тримає неважкі речі. Неабияк порадувало колишнього воїна зображення тризуба на протезі — він майже такий, який був на руці дев’ять місяців тому, перед останнім боєм.

 
 

Повернутися
21.05.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...