Морозити чи ні — ось в чім питання

  Заморожувати чи ні? Це питання турбує багатьох господинь та господарів у літньо-осінній період. І поки ви вірите в безліч міфів, пов'язаних із заморожуванням, експертка розповіла, чому це - найкращий спосіб заготувати овочі, фрукти та ягоди на зиму.

Побутує безліч думок і міфів, у які досі вірять. Зокрема, багато людей вважають, що заморожені овочі та фрукти абсолютно не мають нічого спільного з користю, але це не так.

І це довела Ольга Дорош: фізіологиня людини, біологиня, спеціалістка із здорового харчування.

Те, що в заморожених продуктах мало вітамінів – насправді міф. Звичайно, частина поживних речовин буде втрачена, але більшість збережеться.

Цікавий факт – у транспортованих овочах і фруктах – менше вітамінів ніж у тих, які були правильно заморожені.

Все тому, що для заморозки плоди зривають в пік їхньої зрілості і буквально в той самий день морозять. Тому, якщо ви купите продукти в сезон і заморозите їх так, як треба – взимку зможете готувати смачні та корисні страви.

Не менш популярними є консервації. Слід пам'ятати про те, що консервації – це не лише про овочі, фрукти або ягоди. Тому, якщо порівнювати заморозку та консервацію – який метод збереження плодів буде кращим? Кращим, однозначно, буде заморожування. По-перше, в консервацію, зазвичай, додають багато солі та цукру. По-друге – піддають обробці високою температурою.

Ось дивіться, при заморожуванні втрата вітаміну С буде близько 20%, а при консервуванні – до 50%.

Тому, скажімо, болгарський перець, смородину, обліпиху, броколі та брюссельську капусту краще заморозити, ніж готувати з них салати чи варення.

Звичайно ж, для того, щоб отримати максимум користі із заморожених овочів і фруктів, потрібно підготувати їх правильно. Що необхідно зробити, щоб зберегти максимум вітамінів і мінералів?

Купуйте овочі, ягоди та зелень в сезон. Обирайте цілі плоди, без вм'ятин і пошкоджень (щоб зменшити кількість гнилісних бактерій). Найбільше користі буде в тих продуктах, які ви морозите в перші дві доби після зривання з дерева чи поля. Чим менше над ними маніпуляцій (ошпарювання, миття гарячою водою, варіння), тим більше користі. Акуратно промийте їх під проточною водою та готуйте до заморозки.

Я ріжу овочі та зелень на шматки чи кубики, помідори блендерую і додаю трохи солі, ягоди заморожую цілими. З ягід морожу смородину, чорницю, малину, полуницю та порічки, з них взимку готую смузі.

Також варто морозити продукти рівно на сезон. Не варто зберігати їх роками. Не додавайте нікуди цукор! Вони і без цукру чудово зберігаються. Дуже зручно використовувати для цього порційні пакетики чи контейнери. Добре підписувати їх дату заморозки.

Чи потрібна термічна обробка овочів до заморозки?

Я нічого не проварюю, все морожу сирим. Можете, звичайно, проварити по кілька хвилин у воді з лимонним соком зелені горошок чи квасолю – вони краще збережуть свій колір. Також проварюють томатне пюре, але, як на мене, це зайве.

Якщо у вас виникає питання, що можна заморожувати, а що – ні, то відповідь вас здивує: заморожувати можна все!

Як ідея – соуси на основі зелені чи томатів. Готуєте соус, наприклад, песто і розливаєте його в місткості для льоду. Наступного дня виймаєте та сортуєте в пакети. Цей же спосіб можете використовувати для заморожування м'яти з лимонною чи апельсиновою цедрою (для лимонаду або коктейлів).

Здорове харчування, фізична активність, нормальна вага, відмова від куріння та помірне вживання алкоголю - найкорисніші звички людини. Дотримання хоча б однієї з них збільшує тривалість життя на 2 роки.

https://gazeta.ua


Повернутися
21.09.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...