У Тернополі навчали «бізнесу на равликах»

У Тернополі відбулося дводенне навчання для підприємців iз різних регіонів України, які мають намір всерйоз займатися вирощуванням... равликів на експорт.

  Проходило воно на базі господарства Eko Snail, співзасновник якого, відомий тернопільський підприємець Роман Репко, вирішив створити своєрідний кооператив, який сприятиме розвитку цього ще не дуже звичного для українців бізнесу.

 Об’єднання дасть змогу фермерам-початківцям оволодівати сучасними знаннями, обмінюватися досвідом, а також спільно закуповувати необхідне обладнання та продавати продукцію за кордон за вигідною ціною.

 А щодо успіху обраної справи, в організаторів немає у цьому ані найменших сумнівів. За словами Романа Репка, попит на таку продукцію в Європі зараз задовольняється лише на 60—70 відсотків. При тому, що там вирощують близько 450 тисяч тонн равликів на рік.

 В Україні ж цілком реально досягти показника у 200 тисяч тонн спільного товарообігу згаданої екзотичної продукції. Для цього, щоправда, треба ще постаратися.

 «Ми маємо намір створити цілий клас равлиководів і навчити людей технології, яка дасть можливість добре заробляти не тільки на великих фермах, а й навіть у своїх домашніх господарствах», — переконаний Роман Репко.

 В самому Eko Snail вирощують малого сірого равлика, який походить із Середземномор’я, і орієнтуються на отримання 10 тонн продукції щорічно. До речі, українськими равликами, окрім європейських країн, зацікавилися вже й у Японії.

http://umoloda.kiev.ua


Повернутися
21.09.2018
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…