Медицина прогресує. Але й віруси також…

      Більш як дві третини людей не дотримуються правил елементарної гігієни в повсякденному житті, і серед чоловіків нечупар набагато більше, ніж серед жінок. Такого досить несподіваного висновку дійшли співробітники Комітету з гігієни Великобританії. Дослідники з'ясували, що більшість людей не миють руки після відвідування туалету, перед готуванням їжі, після кашлю або чхання, після поїздки у громадському транспорті тощо. Причому така поведінка характерна не для представників слаборозвинених африканських племен, у яких і мило є не в кожній домівці, а для цілком цивілізованих мешканців Туманного Альбіону.

      За даними Комітету гігієни, один із десяти опитаних англійців визнавав, що він не миє руки після туалету. Чверть опитаних цілком спокійно могли взятися за їжу після того, як тримали на руках тварин. Половина англійців не вважала за потрібне мити руки після прогулянки на вулиці й відвідування громадських установ, які щодня пропускають через себе сотні людей. Причому для більшості опитаних стало справжнім відкриттям те, що практично в кожному будинку найбільше мікробів скупчується не в туалеті, а на вимикачах і дверних ручках.

      За словами голови Комітету з гігієни Великобританії, вірусолога Джона Окфорда, незважаючи на поінформованість людей про мікроби й віруси, у сучасному житлі можна знайти набагато більше мікробів, ніж у 1940-х роках, до винаходу антибіотиків.

      Науковці мають одне пояснення такому парадоксальному факту. Не володіючи надійним захистом проти інфекційних хвороб, наші предки мусили суворо дотримуватися правил гігієни. А сучасна людина, впевнена в тому, що досить випити жменю таблеток, і будь-яка інфекція буде здолана, лінується зайвий раз вимити руки. І дарма. Скажімо, віруси грипу здатні зберігатися на долонях до п'яти хвилин, а на твердих поверхнях — до двох діб. Потрапивши звідти на слизову носа, рота чи ока, патогенні мікроорганізми можуть спричинити захворювання.

      Тому медики радять: для того, аби не підхопити заразу, треба якомога частіше мити руки, особливо після прогулянки на вулиці та поїздки у громадському транспорті. А фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я рекомендують витирати руки одноразовими серветками із дезінфікуючими компонентами або компонентами спирту, якщо людина не має доступу до води й мила.


Повернутися
19.07.2018
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.