Медицина прогресує. Але й віруси також…

      Більш як дві третини людей не дотримуються правил елементарної гігієни в повсякденному житті, і серед чоловіків нечупар набагато більше, ніж серед жінок. Такого досить несподіваного висновку дійшли співробітники Комітету з гігієни Великобританії. Дослідники з'ясували, що більшість людей не миють руки після відвідування туалету, перед готуванням їжі, після кашлю або чхання, після поїздки у громадському транспорті тощо. Причому така поведінка характерна не для представників слаборозвинених африканських племен, у яких і мило є не в кожній домівці, а для цілком цивілізованих мешканців Туманного Альбіону.

      За даними Комітету гігієни, один із десяти опитаних англійців визнавав, що він не миє руки після туалету. Чверть опитаних цілком спокійно могли взятися за їжу після того, як тримали на руках тварин. Половина англійців не вважала за потрібне мити руки після прогулянки на вулиці й відвідування громадських установ, які щодня пропускають через себе сотні людей. Причому для більшості опитаних стало справжнім відкриттям те, що практично в кожному будинку найбільше мікробів скупчується не в туалеті, а на вимикачах і дверних ручках.

      За словами голови Комітету з гігієни Великобританії, вірусолога Джона Окфорда, незважаючи на поінформованість людей про мікроби й віруси, у сучасному житлі можна знайти набагато більше мікробів, ніж у 1940-х роках, до винаходу антибіотиків.

      Науковці мають одне пояснення такому парадоксальному факту. Не володіючи надійним захистом проти інфекційних хвороб, наші предки мусили суворо дотримуватися правил гігієни. А сучасна людина, впевнена в тому, що досить випити жменю таблеток, і будь-яка інфекція буде здолана, лінується зайвий раз вимити руки. І дарма. Скажімо, віруси грипу здатні зберігатися на долонях до п'яти хвилин, а на твердих поверхнях — до двох діб. Потрапивши звідти на слизову носа, рота чи ока, патогенні мікроорганізми можуть спричинити захворювання.

      Тому медики радять: для того, аби не підхопити заразу, треба якомога частіше мити руки, особливо після прогулянки на вулиці та поїздки у громадському транспорті. А фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я рекомендують витирати руки одноразовими серветками із дезінфікуючими компонентами або компонентами спирту, якщо людина не має доступу до води й мила.


Повернутися
19.07.2018
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Буддиська притча розповідає про старого монаха, котрий так повчав своїх молодших колег: «Перший раз, коли сарна впала мені в юшку, я вилив усе на землю. Потім я викидав сарну, але їв юшку. Пізніше я їв усе разом – і сарну, і юшку. Нині ж, якщо якась сарна намагається вилізти з юшки, я заштовхую її назад…»

  Буває так, що невдача може бути основою успіху. Майже дев’яносто років тому журналіст Вільям Боліто написав: «Найважливіше в житті полягає не в тому, щоб максимально використовувати свої успіхи. Кожен дурень здатний на це. Насправді важливим є вміння  отримувати користь з наших втрат. Це вимагає розуму; в цьому і полягає різниця між розумною людиною і дурнем…»

 У житті усе несподіване й непередбачуване. То воно тобі підкидає удачу, то розчарування. Головне-не зупинятися, а продовжувати жити. Можливості потрібно не лише використовувати. Їх потрібно відбирати, виривати від життя, повністю вловлювати і не випускати! Коли доля підкидає тобі якийсь шанс, за цю зачіпку потрібно хапатися, що є духу! Для цього і є життя…

Навіть коли здається, що все проти вас, зусилля та наполегливість можуть бути вашими конкурентними перевагами. Ба більше, вони можуть бути тією єдиною перевагою, яка вам справді потрібна. Як казав класик: якщо важко досягти успіху, потрібно докласти більше зусиль.